Лига 6 БиХ: Шамарчина Босне Игокеи!

Александровчани доживјели један од најтежих првенствених пораза у посљедњих десетак година.

Кошарка 24.03.2018 | 20:15
Кошаркаши Босне декласирали су актуелног шампиона БиХ Игокеу 91:66 и тако показали да у Лиги за првака БиХ нема недодорљивих екипа.

Сарајлије су доминирале током све четири четвртине, што показује и крајњи резултат (20:19, 23:14, 21:19, 27:14), те тако нанијели Александровчанима један од најтежих првенствених пораза у посљедњих десетак година.

Већ на полувремену било је јасно да "игосе" у "Скендерији" очекује тежак задатак. Тим Драгана Бајића заостајао је 10 поена након првих 20 минута, а када се очекивало да гости додају гас, десило се управо супротно.

Предност Босне повећавала се из минута у минут, на коначних, помало нестварних, "плус 25"на крају.

Ерик Вошингтон са 22 поена и седам скокова био је најефикаснији у побједничкој екипи, Драшко Кнежевић додао је 20 (уз пет асистенција), док су меч са двоцифреним учинком завршили још Кори Брендфорд (15), Џон Џозеф О'Брајан (13) и Максим Штурановић (10).

Код Игокее, Роберт Рикић и Марко Љубичић убацили су по 15 поена, док је Далибору Илићу недостајао један поен за дабл-дабл (девет поена и 10 скокова).