Јокић 25+8+5, Бјелица добар, Богдан "испрашио" Теа!

Другу узасопну победу уписали су кошаркаши Денвера, овог пута били су бољи од Вашингтона на његовом терену (108:100).

Кошарка 24.03.2018 | 13:30
Међу најефикаснијим играчима у гостујућем тиму био је Никола Јокић са 25 поена, осам скокова и пет асистенција. Добро вече имао је и Немања Бјелица, који је у победи Минесоте над Њујорком за 37 минута на паркету постигао 17 поена, уз шест скокова и две асистенције. Од наших играча на терену је био и Милош Теодосић, али се није превише истакао ни он ни његови Клиперси, који су уписали четврти пораз у последњих пет утакмица, а Тео против Индијане (104:109) за 31 минут игре: 10 поена, три скока и три асистенције. Бобан Марјановић је био на клупи и није улазио у игру.

Јокић (10-21 из игре, 3-6 за три поена) и Мари водили су, дакле, Денвер до победе, обојица су постигла по 25 поена, а њима уз раме био је и Бартон са 23. Код Визардса се издвојио Бредли Бил са 24 поена, пет асистенција и четири скока. Денвер је углавном контролисао игру с изузетном треће четвртине коју је добио Вашингтон са 33:23.

Минесота је после два пораза везала две победе и корача ка плеј-офу. Најефикаснији код Тимбервулвса био је Карл-Ентони Таунс са 24 поена, 13 скокова и три асистенције, а ефикаснији од Бјелице био је још Гибсон са 18 поена. Наш играч био је у и гри 38 минута и имао добар учинак (6-8 из игре, 3-5 за три поена). Кош Минесоте затрпавао је Тим Хардавеј Џуниор, који је забележио 39 поена.

ЛА Клиперси су у лошем ритму, а скромну партију имао је и Теодосић. За 31 минут постигао је 10 поена (4-9 из игре, 2-7 за три поена), а најефикаснији код Клиперса био је Лу Вилијамс са 27 поена, 10 асистенција, четири скока и три украдене лопте.

Одлично вече имао је и Бојан Богдановића, који је победи Индијане допринео са 28 поена, пет скокова и три асистенције.

Мајами је изгубио од Оклахоме (99:105), а у пораженом тиму Горан Драгић је био један од најбољих играча са 20 поена, пет асистенција и четири скока. У победничком тиму најефикаснији био је Расел Вестбрук (29 поена, 13 скокова и 8 асистенција).

Кливленд је победио Финикс са 120:95 уз врло добру партију Леброна Џејмса (27 поена, девет асистенција и шест скокова.)