ЕЛ: Мицићев Жалгирис све ближи Топ 8, Мицов 0/7!

Кошаркаши Жалгириса победили су Армани Милано 77:65 и направили нови корак ка плеј-оф Евролиге.  Жалгирис опет на правом путу.  Литвански шампион срушио Армани у другом полувремену.

Кошарка 20.03.2018 | 21:30
Литвански тим је после 30 минута изједначене борбе "сломио" госте из Италије серијом 11:3 за недостижних 71:56, средином последњег квартала.

Жалгирис је до 16. победе у сезони предводио Арон Вајт са 16 поена и осам скокова, а пратили су га Паулијус Јанкунас са 15 и Брендон Дејвис са 11 поена.

Велики посао урадио је Кевин Пангос са десет асистенција, док је српски кошаркаш Василије Мицић постигао девет поена (4/8 из игре) уз по два скока и проигравања.

Миланезе је носио Артурас Гудаитис са дабл-даблом од 19 поена и десет скокова, 12 поена је постигао Миндаугас Кузминскас, а десет додао Куртис Џерелс, уз пет асистенција.

Српски кошаркаш Владимир Мицов је промашио свих седам шутева из игре током 27 минута на паркету, имао је четири асистенције.

Жалгирис се учврстио на средини плеј-оф зоне са скором 16-11, има три победе више од Макабија, најближег тима испод "црте".