Реал кренуо у акцију: Роми рекордних 60.000.000!

Алисону уговор од 25. 000. 000 евра! Док чека почетак разговора са Бајерном за Роберта Левандовског и „бари“ Нејмара, Флорентино Перез отвара преговоре са Вучицом.

Фудбал 23.03.2018 | 21:00
Реал кренуо у акцију: Роми рекордних 60.000.000!
Било је само питање момента када ће се десити, али сада више нема уздржавања - емисари мадридског Реала креће у акцију довођења бразилског голмана Алисона!

Нису прошла ни два дана откако је Алисон изјавио да му прија интересовање Реала и да нема разлога да се то крије, римски дневник Коријере дело Спорт дошао је у посед сазнања да Флорентино Перез отвара првог поглавље разговора са челницима Роме и да је за њих спремио понуду коју неће моћи да одбију.

Ради се о обештећењу од чак 60.000.000 евра, што је већ у овом тренутку за 10.000.000 више од суме на коју је процењена Алисонова вредност. Разлог овакве одлуке? Да се у старту победи конкуренција и дође до потписа једног од најбољих голмана Европе. А у реду већ чекају Пари Сен Жермен, Ливерпул, Арсенал...

Перезови људи наводно су већ ступили у контакт с Алисоновим представницима и понудили му плату из снова - 25.000.000 евра! Наравно, подељено у пет година, што значи да ће годишња примања од пет милиона европских новчаница! Биће то рекорд за једног голмана, односно дупло више од оног што Алисон тренутно зарађује у Роми.

У Тригорији су већ поручили да никаквих званичних разговора није било, али јасно је да ће их бити колико већ у наредним данима. Не треба заборавити да је Флорентино Перез такав бизнисмен да када нешто науми, ништа не може да га спречи у томе да своју замисао оствари. А Алисон је виђен као један од носилаца нових Галактикоса. Наравно, док се чека почетак разговора са Бајерном за Роберта Левандовског, са којим већ има договор, и док људи из Реала „баре“ Нејмара и његовог оца. Наводно, Перез гледа иМаркињоса из Пари Сен Жермена, што се и раније помињало. 

У Роми не гледају благонаклоно на интересовање Реала. Спортски сектор Алисона види као будућност клуба и пројекта за који је највише задужен спортски директор Монћи, а са њим и тренер Еузебио ди Франческо. Са Алисоном две главне личности су Флоренци и Пелегрини.

Опет, Рома тешко да ће моћи да одоли издашној понуди Реала. Прошлог лета морали су да продајуМохамеда Салаха за 50.000.000 евра (42.000.000 обештећење, плус 8.000.000 бонуси) због финансијског фер-плеја, ове године такође ће бити принуђени донекле да среде тим због истог разлога, али не с толиком журбом као уочи ове сезоне.

Сума од 60.000.000 евра свакако се ретко виђа на Олимпику, а свакако ће то бити рекорд за једног чувара мреже. На првом месту је и даље Ђанлуиђи Буфон, за кога је Јувентус још 2001. године Парми исплатио новац еквивалент данашњој суми од 52.880.000 евра, док је последњих година рекордер Едерсониз Манчестер Ситија. Бенфика је за њега добила 40.000.000 евра.  

Извор: моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар