ФРА: Драматичан дерби два Олимпика на Велодрому!

Депај јунак Лиона у 90'! Фудбалери Лиона славили су у спектакуларном дербију два Олимпика у Марсељу са 3:2, у 30. колу Лиге 1.  Велодром на апаратима за дисање! Земљотрес Мемфис сад ударио у Марсељ! Лион славио у 90. минуту утакмице.

Фудбал 19.03.2018 | 09:30
Меч на Велодрому донео је неколико преокрета, да би на крају јунак Лиона био Мемфис Депај који је донео победу у 90. минуту.

Марсељ је повео у 31. преко Роланда на асистенцију Адила Рамија, који је у 42. поравнао аутоголом.

У шестом минуту другог полувремена Ауар преокреће у корист Лиона, да би шест минута пре краја Костас Митроглу изједначио на 2:2.

Међутим, у последњем минуту утакмици Лион је матирао одбрану Марсеља у три потеза.

Голман Лопес је послао дубинску лопту пред казнени простор домаћина, Маријано је одиграо главом у петерац до Депаја који реагује на сличан начин и буквално лобује Манданду.

Лион се овом победом вратио у борбу за треће место које води у квалификације за Лигу шампиона, а које држи управо Марсељ.

Разлика између два Олимпика је само два бода осам кола пре краја сезоне.

У недељу су одиграна још два меча, Сент Етјен је савладао Генгам 2:0 уз гол Невена Суботића, док је "фењераш" Мец изборио бод против шестопласираног Нанта (1:1) и вратио трачак наде у опстанак.

Француска још подрхтава! Судар два Олимпика (Цхоц дес Олyмпиqуес) овог пута је имао разорно дејство. Марсељ ће се дуго опорављати. Мемфис Депај можда није ту лопту ударио јако, али је знао где удара. У срца навијача домаћег Олимпика. Имали су вођство, имали су и реми који би их довео на праг Лиге шампиона… Остала је само траума. Депај је поготком у 90. минуту утакмице донео гостима из Лиона победу од 3:2 и апсолутно право да наставе да верују да ће имењака свргнути са тог трећег места на табели које значи и улазницу за журку европске елите.

Штавише, у Лиону сада са правом могу да кажу и да заслужују да буду тамо, свакако пре но Марсељ, јер су европског шампиона из 1993. године ове сезоне два пута тукли. У Лиону са 2:0, у Марсељу… Ма није ни резултат толико битан. Битан је начин.

Роландо је довео Марсељу вођство, Адил Рами аутоголом изједначио, Усем Ауар је преокренуо, али је четири минута пре краја Костас Митроглу још једном поравнао резултат. Тај бод био би Марсељу велики као кућа. Лион би остао на пет минуса. Велика је то разлика. На Велодрому би вероватно већ ставили шампањац да се хлади у кибли, почели да планирају прославу повратка у Лигу шампиона.

И онда… БУМ! Мемфис Депај. У дану коме му се цела Француска смејала зато што је у једном интервјуу рекао да му, барем по квалитету, апсолутно ништа не фали да би био најбољи на свету, натерао је барем један град - не било који - да се покаје због потцењивачких коментара.

Десети његов лигашки гол у сезони, укупно 13, има притом и 10 асистенција… Мемфис се вратио. И луд је ако ће сад да оде. Јер у Лиону је већ стекао статус божанства. Сетимо се само, у сусрету са Пари Сен Жерменом 21. јануара, погодио је за коначних 2:1. У 95. минуту.