Фудбалери Порта савладали су градског ривала Боавишту 2:0 у 27. колу португалског шампионата, а меч је обележио споран детаљ средином другог полувремена.

Фудбал 19.03.2018 | 16:00
При резултату 2:0 досуђен је пенал за екипу Порта, а одговорност је преузео Сержо Оливеира.

Португалцу је проклизала лева нога, којом је прво закачио лопту, да би ипак некако успео да постигне погодак.

С обзиром да дупли контакт при извођењу пенала није дозвољен, али је ипак успело да промакне судији. Гол је признат, Оливеира га је прославио са саиграчима, али онда следи пауза, на сцену ступа видео технологија ВАР.

После неколико минута паузе и гледања снимка, судија доноси одлуку да је гол поништен. Одлука је сигурно оправдана, нерегуларност при пеналу је очигледна, а да ли ће све чешће коришћење ове технологије покварити чар фудбала процените сами.

Ипак, поништен гол није помогао Боавишти да избегне пораз у градском дербију. Екипа коју води Сержо Консеисао победом је успела да задржи челну позицију у шампионату са два бода више од Бенфике. До краја првенства остало је још седам кола.