У ноћи између уторка и среде на НБА паркетима била су четворица српских играча, а најбољи су били Немања Бјелица и Никола Јокић.  Таунс и Бјелица "возе" Минесоту, кикс Денвера! "Бели" у победи над Вашингтоном био надомак "трипл-дабла", Јокића спутали фаулови, а Теодосић и Марјановић дали скроман допринос победи Клиперса.  Свемогући Бјелица уништио Визардсе, Вестбруков 100. трипл-дабл у каријери! Српском кошаркашу мало недостајало до трипл-дабла.

Кошарка 14.03.2018 | 10:15
Жестока борба коју тимови Западне конференције воде за пласман у плеј-оф полако улази у сам финиш!

До краја регуларног дела сезоне остало им је између 12 и 15 утакмица, а чини се да је поред математички сигурних Хјустона и Голден Стејта само још Портланд на прагу доигравања.

Од Оклахоме (41-29) на четвртом месту, до Денвера (37-31) на десетом, седам екипа надмеће се за пет "улазница", а разлике су толико мале да се промене на табели дешавају сваког дана.

Бјелица сјајно користи велику минутажу, па је сада у победи своје Минесоте над Вашингтоном са 116:111, за скоро 39 минута у игри постигао 17 поена (7-16 из игре, 3-7 за три), уз 8 скокова, 7 асистенција и по блокаду и украдену лопту.

После изједначене утакмице Тимбервулвси су успели да сломе отпор противника у последњој четвртини, коју су добили са 13 разлике, па сада озбиљно могу да размишљају о доигравању.

Поново је доминирао Карл-Ентони Таунс са 37 поена и 10 скокова, док је Ендру Вигинс стао на 16 поена, три више од Џефа Тига.

У редовима Визардса Маркиф Морис био је најефикаснији са 27 поена и 4 ухваћене лопте.

Минесота је после овог тријумфа шеста на Западу са скором 42-29, док је Вашингтон петопласирани у Источној конференцији са 38 победа и 30 пораза.

Немања Бјелица блиста у дресу Минесоте! Српски кошаркаш у последње време игра заиста добро, а то је потврдио у још једној победи Тимбервулфса који настављају успешно да се боре за место у плеј-офу. У ноћи између уторка и среде Минесота Тимбервулфси су као гости победили Вашингтог Визардсе са 116:111 и после Голден Стејта, уписали још један скалп.

А Бјелица је, уз традиционално расположеног Карла Ентонија Таунса, био најзаслужнији за тријумф Минесоте. Србин је на паркету провео 39 минута и за то време био веома близу трипл-дабл учинка.

Бјелица је постигао 17 поена (шут из игре 7-16), ухватио је под кошевима осам лопти, поделио седам асистенција, а уписао је и по једну украдени лопту и блокаду.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Таунс са дабл-дабл учинком од 37 поена и десет скокова, али је у једном дуелу добио и прилично јак ударац у зубе. То га, међутим, није омело да као булдожер руши све пред собом у Вашингтону.

Ендрју Вигинс је додао 16 поена, а Џеф Тиг три мање. Маркиф Морис био је најефикаснији играч Вашингтона са 27 поена.

Тимбервулвси су меч преломили у последњој деоници након што су се екипе неколико пута смењивале у вођству, а Вашингтон је био тим који је водио већим делом меча.

Никола Јокић је ухватио ритам упркос проблемима са фауловима, па је дуел завршио са 15 поена, 9 скокова, 5 асистенција и једном украденом лоптом, али је његов Денвер поражен од Лос Анђелес Лејкерса резултатом 112:103 и биће му изузетно тешко да избори плеј-оф.

Тим из Колорада је доживео пети пораз у претходних девет утакмица и пао на 10. место на Западу са скором 31-37 и водиће велику борбу са Сан Антониом, Јутом и Клиперсима.

Успела је екипа Мајка Мелоуна да се врати после лоших првих 12 минута, потом и да поведе у наставку и сачува предност до треће четвртине, када су ‘Језерџије’ појачале ритам и однеле победу.

Кајл Кузма и Џулијус Рендл постигли су по 26 поена уз по 13 скокова и по две асустенције, а Кузма је доао и једну украдену лопту. Ајзеа Томас је меч завршио 23 поена, док је Брук Лопез имао 17.

Јокић је већ у првом полувремену направио брзе три личне због којих није много времена провео на паркету, па ни одлична партија Вилсона Чендлера није била довољна – 26 поена и 10 скокова.

Тим из "града анђела" је сада одмах испод ‘Грумења’ на табели са 31 тријумфом и 36 неуспеха.

За разлику од Нагетса, Лос Анђелес Клиперси су победили и задржали одличне шансе да буду међу првих осам на Истоку – били су бољи од Чикага са 112:105, Милош Теодосић је грао 24 минута и постигао је 7 поена уз по 4 ухваћене лопте и успешних додавања, а Бобан Марјановић је за 5 минута на паркету уписао 3 скока.

Момци које предводи Док Риверс имали су контролу током већег дела утакмице, иако су Булси запретили пред одлазак на одмор, али Клиперси нису дозволили изненађење.

Диандре Џордан је очекивано доминирао у рекетима – уписао је дабл-дабл са 29 поена и 18 скокова, уз одличних 5 проигравања. Одлично га је пратио Лу Вилијамс са 26 поена, док је Херис додао 18.

Са друге стране, најбољи је био Боби Портис са 19 поена и 9 скокова, поен мање и 6 асистенција уписао је Дан, а Нваба је завршио дуел са 15 поена.

Чикаго нема никакве шансе ове сезоне, тренутно је 12. на Истоку са скором 23-44.

Иначе, вече у НБА лиги поново је обележио сјајни Расел Вестбрук. Његова Оклахома је у гостима савладала Атланту са 119:107, а он је забележио 100. трипл-дабл у каријери.

Послед изједначеног првог полувремена, Оклахома је средином треће четвртине управо на крилима добре игре Вестбрука сломила ривала и трасирала пут ка победи.

Вестбрук је меч завршио са 32 поена и по 12 скокова и асистенција. Додао је и по једну блокаду и украдену лопту. Кармело Ентони је постигао 21 поен, а Џерами Грант убацио је један мање.

Атланту је предводио Тарен Принс са 25 поена, а Немац Денис Шродер постигао је 18.

ТАБЕЛЕ

Исток: Торонто 50-17, Бостон 46-21, Индијана 40-28, Кливленд 39-28, Вашингтон 38-30, Филаделфија 36-30, Милвоки 36-31, Мајами 36-32 (плеј-оф), Детроит 30-37, Шарлот 29-39, Њујорк 24-44, Чикаго 23-44, Бруклин 21-47, Орландо 20-48, Атланта 20-48.

Запад: Хјустон 53-14, Голден Стејт 51-16, Портланд 41-26, Оклахома 41-29, Њу Орлеанс 39-28, Минесота 40-29, ЛА Клиперс 37-29, Јута 38-30 (плеј-оф), Сан Антонио 38-30, Денвер 37-31, ЛА Лејкерс 31-36, Далас 22-46, Сакраменто 21-47, Финикс 19-50, Мемфис 18-49.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт