ХОЛ: Брука каква се не памти - ПСВ попио петарду у Тилбургу!

Виљем декласирао и осрамотио лидера Ередивизије - 5:0.

Фудбал 11.03.2018 | 10:15
Лидер Ередивизије и вероватно нови шампион Холандије ПСВ из Ајндховена прописно се обрукао вечарас на гостовању у Тилбургу против Виљема ИИ који је славио са чак 5:0. Ни најзагриженији навијачи Филипсоваца не памте да је њихов тим у скорије време био овако потучен и понижен, а да незадовољство буде веће екипа Филипа Кокуа играла је вечерас са готово комплетним тимом.

Шта им се то догодило у другом полувремену сигурно ће добро анализирати у Ајндховену, јер ништа није слутило на катастрофу чак и ако су домаћини повели у 21. минуту преко Риенстре. Кола су кренула низбрдо након што је Фран Солса беле тачке у 59. повисио на 2:0, а потом су он и Риенстра са још два комада поптуно дотукли грогиране Филипсовце.

Још један гол са беле тачке у надокнади уједно и хет-трик Шпанца Сола био је трешњица на Виљемовој победничкој торти која се спремала још од 2004. године када је прерходни пут ПСВ Ајндховен пао у Тилбургу. Ето, генерације су се родиле у том граду, пошле у школу, а тек вечерас су посведочиле првој победи после много година.

Победи која неће пуно утицати на шампионаку трку пошто Филипсовци и даље имају 10 бодова више у односу на првог пратиоца Ајакс.

ХОЛАНДИЈА 1 - 27. коло: