ЕЛ: Безгрешни Милутинов закуцао Бамберг!

Милутинов одличан у победи Олимпијакоса! Кошаркаши Олимпијакоса победили су пред домаћом публиком Бросе Бамберг са 87:79 у 25. колу Евролиге.  Некадашњи првотимац Партизана убацио 16 поена, без промашаја, са рекордним индексом у каријери када су у питању евролигашки мечеви (26).

Кошарка 09.03.2018 | 22:25
Екипа Јаниса Сферопулоса теже него што се очекивало савладала је актуелног шампиона Немачке.

За клуб из Пиреја блистао је Никола Милутинов који је меч завршио са 16 поена шест скокова и две асистенције.

Пратио га је Василис Спанули са 17 поена и осам асистенција, док је Принтес остварио учинак од 16 поена и четири скока.

Лука Митровић за девет минута није успео да се упише у листу стрелаца, док Дејан Мулси није играо Бамберг.

Бољи од осталих у тиму из Немачке био је Дорел Рајт који је постигао 23 поена, уз шест скокова.

Ово је била 18. победа за Олимпијакос, док је Бамберг претрпео 16. пораз.

Лагано је Олимпијакос изашао на крај са немачким Бамбергом (87:79), а некадашњи центар Партизана постигао је 16 поена и имао шест скокова и две асистенције. Оно што је најважније био је непогрешив, сакупивши рекордни индекс (26) у каријери када су у питању мечеви у елитном такмичењу.

Милутинов је гађао 5/5 за два, односно 6/6 са линије пенала, а најефикаснији у победничком саставу био јеВасилис Спанулис са поеном више и осам асисстенција. Џејмс Меклин и Јоргос Принтезис су убацили исти број поена као и српски центар. Милутинов је на паркету провео свега 23 минута.

Олимпијакос је остварио и 18. победу у сезони. Дилеме када је коначан исход у питању практично није ни било, а домаћин је највећу део посла одрадио у трећој деоници, коју је решио у своју корист резултатом 27:19 и усмерио даљи ток утакмице на своју воденицу.

Код екипе Луке Банкија најефикаснији је био одлични Дорел Рајт са 23 поена, али и шест скокова. Ло је убацио 16, а Хикман 14. Олимпијакос је највећу разлику достигао током поменуте треће четвртине, када је водио са капиталних 62:49, док је током последње деонице пред крај стигао на 11 поена разлике (87:76).