ЕК: Вилбекин избацио Будућност!

Дарушафака из Подгорице прва до полуфинала! Кошаркаши Дарушафаке пласирали су се у полуфинале Еврокупа, пошто су са 2:0 у серији победили Будућност.  Дарушафака победила у Подгорици са 78:71 и решила четвртфиналу серију у своју корист са 2:0.

Кошарка 09.03.2018 | 21:55
Изабраници Дејвида Блата захваљујући одличном првом полувремену славили су у "Морачи", а коначан резултат био је 78:71.

Будућност је од средине друге деонице стално била у двоцифреном заостатку, па су тако гости из Истанбула заслужено у полуфиналу.

Најзаслужнији за победу био је Скоти Вилбекин са 22 поена, четири асистенције и три скока, а пратили су га Џонсон са 12, Кид са 11 и Бајгул са 10 поена.

Код Будућност бољи од осталих био је Кајл Гибсон са 19 поена, Ивановић је убацио 16, док је Долмен меч завршио са 11 поена и пет скокова.

Подгоричка Будућност завршила је такмичење у Еврокупу. Турска Дарушафака славила је у Подгорици са 78:71 и четвртфиналну серију решила у своју корист са максималних 2:0.

Изабраници Дејвида Блата тако су постали први учесници полуфинала, а тамо ће се састави са победником мајсторице Бајерн - Уникс.

Дарушафака је вечерас у Подгорици заслужено победила, водила је током целе утакмице. Први пут до двоцифрене предности Турци су дошли средином друге четвртине (26:16).

Скоти Вилбекин сјајно је дириговао игром своје екипе, а пратили су га Џаџуан Џонсон и Стентон Кид.

Подгоричани су се трудили на све начине да спусте заостатак на једноцифрену бројку, али им то никако није полазило за руком.

Јесте минут пре краја утакмице, када је Кајл Гибсон са линије за слободња бацања смањио на 76:67.

Вилбекин је меч завршио као најбољи стрелац са 22 поена, Џонсон је додао 12, а Кид још 11 поена. Кајл Гибсон предводио је Будућност са 19 поена, а Никола Ивановић постигао је 16.

Иначе, ово је кошаркашима Будућности био трећи узастопни пораз, ако се рачуна и онај од Партизана у Јадранској лиги.