ЕЛ: Недовић одличан, али ЦСКА је баш моћан!

Драган Милосављевић међу бољима, Армејци газили без милости.  ЦСКА ишао до 101 против Уникахе! "Армејци" рутински победили госта из Шпаније, за који је заиграо и Немања Недовић.

Кошарка 09.03.2018 | 20:15
Арбитар Сретен Радовић стао је на линију центра, Вини Окуо и Кајл Хајнс борили су се за први напад на утакмици. Радовић је бацио лопту, ЦСКА је стигао до поседа, повео већ у осмој секунди и - крај.

Јасно је, није победник решен већ у првом нападу, али ЦСКА је меч против Уникахе добио тако што ниједног тренутка није био у заостатку. Штавише - резутлат није чак био ни поравнат, осим у секундама по судијском подбацивању лопте. Казнена експедиција Димитриса Итудиса четврти пут ове сезоне прешла је цифру од 100+ убачених поена, а чак четрнаести границу од бар 90 кошева, а да је хтела коначна разлика била би још већа од коначних 25 поена - 101:76 (30:20, 27:23, 22:18, 22:15).

Истина, Уникаха је могла лако да доживи праву бламажу у дому тренутно најмоћнијег тима Европе пошто је разлика средином последње четвртине износила чак 29 поена (94:65), чему је претходило неколико доминантних серија којим је сломљен дух противника.

врло расположеног Нанда Де Колоа, уједно и најбољег стрелца утакмице са 23 поена (4/4 за два, 5/6 за три), уз још две украдене и четири изгубљене лопте и скок, ЦСКА је с пола гаса стигао до победе. Другачије није ни могло када је цела екипа погодила чак 15 далекометних хитаца из 27 покушаја и до 101 поена стигла из тачно 29 асистенција. Уникахина одбрана била је немоћна за страшни арсенал најопасније офанзиве Европе.

Већ средином другог квартала ЦСКА је практично убележио тријумф. У мање од два минута Армејци су стигли до серије 10:0 којом су разлику подигли на 23 поена (50:27). Од тада, па све до краја утакмице, једино питање које се наметало било је - колика ће коначна разлика бити?

Уникахи није помогао ни одлични Немања Недовић који је меч завршио са 15 поена за 23 минута, пет асистенција и по три ухваћене и изгубљене лопте. У стопу га је пратио Џејмс Огастин са 12 поена и седам ухваћених лопти, одк је Драган Милосављевић за нешто више од 12 минута скупио осам поена и два скока.

Колика је, заправо, разлика у квалитету била говори и податак да је ЦСКА уз Де Колоа имао још четворицу двоцифрених играча. Вил Клајбурн скупио је 13 поена, шест асистенција и четири скока, Серхио Родригез је убележио 11 поена и седам асистенција, док су Никита Курбанов и Отело Хантер скупили по 10 поена.

ЦСКА је први остварио 20. победу у Евролиги.

Лидер табеле најјачег такмичења одавно мирно иде ка освајању "пол позиције" уочи плеј-офа у Топ 8 фази. Миран корак ка том циљу направио је у петак, у Москви.

ЦСКА - УНИКАХА 101:76 (30:20, 27:23, 22:18, 22:15).

"Армејци" су градили вођство од почетка до краја и при томе постигли чак 15 тројки из 27 покушаја. Француз Нандо Де Коло (на слици) био је најефикаснији са 23 поена, а двоцифрени у нападу били су и Вил Клајбурн са 13, Серхио Родригез са 11 и Никита Курбанов и Отело Хантер са по 10 поена.

У пораженом тиму, који је тешко и планирао московски "брејк" у трци за Топ 8 фазу, српски интернационалци били су стартери. Немања Недовић је заиграо након што је због болести пропустио гостовање Звезди и за 23 минута у игри постигао 15 поена, уз пет асистенција. Његов саиграч Драган Милосављевић наступио је 12 минута и постигао осам поена.

Не тако давно, 2015. године, Уникаха је знала и да "брејкне" ЦСКА у Москви, али екипа из Малаге овог петка није ни наговестила да би могла да понови тај подвиг.

21.00: Барселона - Црвена звезда

Табела: ЦСКА 20-5, Олимпијакос 17-7, Фенербахче 17-7, Жалгирис 15-9, Реал 15-10, Панатинаикос 14-11, Химки 14-11, Макаби 13-12, Басконија 12-13, Звезда 10-14, Уникаха 10-15, Бамберг 9-15, Валенсија 9-16, Армани 9-16, Барселона 7-17, Ефес 6-19.

Извор: моззартспорт/мондо.рс