АБА: Звезда се мучила, па "закуцала" прво мјесто!

Звезда се мучила, па у завршници обезбедила прво место пред плеј-оф! Кошаркаши Црвене звезде победили су Игокеу са 82:76 у 21. колу АБА лиге.  Звезда кроз муке до пол позиције на Јадрану.  Црвено-беле није служио шут, Игокеа две и по четвртине имала предност, али је на крају пресудио квалитет гостујућег тима.

Кошарка 05.03.2018 | 20:20
Овим тријумфом црвено-бели су обезбедили прво место и предност домаћег терена у плеј-офу регионалног такмичења.

Најефикаснији у победничком саставу био је Тејлор Рочести са 23 поена, док је једини двоцифрени уз њега био Перо Антић са 11.

У домаћем тиму Јевтовић је убацио 17 поена, Радивојевић 12 уз пет асистенција, Артис и Рикић су убацили 11, док је 10 имао Поњавић.

Од почетка дуела видело се да ово неће бити нимало лак посао за састав из Београда. Игоси су играли веома добро и након првих 10 минута игре предност је била на њиховој страни24:22.

Током друге четвртине екипа Драгана Бајића одржавала је предност, док је Звезда деловало доста слабо и на моменте незаинтересовано. На паузу се отишло са резултатом 45:42.

Муке за акутелног шампиона региона наставиле су се и у трећој деоници када је Игокеа имала и максималних +8, 65:57. До краја деонице Звезда је успела да смањи предност и да пред последњи део игре уђе са заостатком од четири поена 65:61.

Очекивано је било да клуб са Малог калемгдана коначно заигра на препознатљивом нивоу и то се десило у уводним минутима. Црвено-бели направили су серију 10:1 и тако скроз преокренули резултат.

Важне кошеве погађали су Рочести, Давидовац и на крају Фелдин. Игокеа се храбро борила, током већег дела меча била је и бољи противник, али на крају им је победа измакла.

Три четвртине контроле Игокее и 10 минута доброг ритма гостију, довољног за освајање првог места на табели уочи плеј-офа.

Храбри и борбени домаћин водио је од краја првог квартала па до средине последњег, у којем су црвено-бели погодили четири од својих шест тројки, укључујући и преломну, хицем Џејмса Фелдина 45 секунди пре краја (за 76:82).

Бивши "плеј" Звезде Вук Радивојевић сам је претходно увео "тврд" меч у неизвесну завршницу, али му је понестало снаге за борбу са фаворитом, који је у Лакташима после великог напора ипак остварио планирано.

Од понедељка увече, бранилац "јадранске" титуле и званично је освојио "пол позицију" уочи плеј-офа, која ће му донети предност домаћег терена у полуфиналу против Морнара и у евентуалном финалу.

ИГОКЕА - ЗВЕЗДА 76:82 (24:22, 21:20, 20:18, 11:22)

Црвена звезда је искористила меч лопту и избегла сваку врсту драме пред последње коло АБА лиге. Изабраници Душана Алимпијевића савладали су Игокеу након велике борбе, али не и блиставе кошарке у Лакташима, па су коло пре краја осигурали прво место и предност домаћег терена у плеј-офу регионалног такмичења - 82:76.

Црвено-бели су превагу на паркету направили тек у последњој деоници и предвођени јединим расположеним играчем Тејлором Рочестијем (23 поена) стигли до важног славља. Игокеа се одлично држала, успела је поштено да презноји јединог евролигаша са Јадрана, али не и да дође до подвига.

Имао је Душан Алимпијевић шта да каже својим играчима, често је због неких нерезонских потеза био и гласнији него иначе, а домаћин је пропусте црвено-белих умео да казни. Звезда је у првом полувременуводила само на почетку меча, док је Игокеа током друге четвртине успоставила контролу утакмице, а пред крај треће деонице стигла и до највишег плуса од осам поена (65:57).

Црвено-беле три деонице није служио шут ван линије 6,75 (2/17), а онда јеуправо са две везане тројке и серијом 10:1 очас посла посла стигла до потпуног преокрета и усмерила утакмицу на своју воденицу.

Рочестију се у одлучујућем кварталу прикључио и искусни Перо Антић, али се са друге стране Вук Радивојевићпотрдуио да максимално отежа посао фаворизованом противнику. Тачку на 18. победу актуелног шампиона у АБА лиги ове сезојне ставио је Џејмс Фелдин, својом првом тројком на утакмици.

Рочести и Антић су били једини играчи са двоцифреним бројем убачених поена на вечерашњој утакмици, што довољно говори о шутерском учинку Црвене звезде на овој утакмици. Искусни центар је постигао 11 поена и  имао седам скокова. По осам поена убацили су Давидовац, Дангубић и Лесор. Код домаћина је најефикаснији био Јевтовић са 17 поена, док је Вук Радивојевић убацио 12.

У последњем колу Црвена звезда пред својим навијачима дочекује Цибону, док Игокеа иде у Сремску Митровицу на ноге Мега Бемаксу.