Богдан одличан у поразу, Јокић поново једноцифрен!

У ноћи између суботе и недеље на паркетима НБА терена били су двојица српских играча – Богдан Богдановић је одиграо одлично, док је Никола Јокић у благом паду.

Кошарка 04.03.2018 | 10:15
Богдановић је у поразу од Јуте Џез резултатом 98:91 био стартер и на паркету је провео 28 минута, убацивши за то време 15 поена (5-10 из игре, 3-4 за три), уз 5 скокова.

Кингси нису могли да се супротставе Џезерима, константно су били у заостатку, а једини ефикаснији од Богдана био је Деарон Фокс са 17 поена.

У редовима гостију најбољи је био Донован Мичел са 27 поена, а одлично су га пратили Руди Гобер са 16 поена и 12 скокова, Дерик Фејворс са 15 поена, Џае Краудер са 14 и Рики Рубио који је убацио 10 поена, уз 8 скокова, 6 асистенција и 4 украдене лопте.

Кошаркаши Денвера победили су у гостима екипу Кливленда са 126:117, уз "једноцифрену" партију српског играча Николе Јокића.

Денвер је до 35. победе од почетка сезоне у НБА лиги водио Гари Херис са 32 поена, Вил Бартон је додао 23, а Вилсон Чендлер и Џамал Мареј по 16 поена.

Јокић је на терену провео 32 минута и за то време је уписао девет поена, седам скокова, осам асистенција и једну блокаду.

У редовима Кливленда најбољи је био Леброн Џејмс који је стигао до 13. трипл-дабл учинка у сезони - 25 поена, 15 асистенција и 10 скокова.

Кливленд сада има скор од 36 победа и 26 пораза.

Хјустон је надиграо Бостон на свом терену са 123:120 и тако продужио своју победнички серију на 15 утакмица.

У победничком тиму Ерик Гордон је постигао 29 поена, Џејмс Харден 26, уз 10 успешних додавања, док је Тревор Ариза меч завршио са 21 поеном.

На другој страни, најбољи је био Маркус Морис са 21 поеном.

Кошаркаши Портланда славили су против Оклахоме са 108:100, предвођени Си Џеј Меколумом, који је убацио 28 поена, док је Орландо продужио губитничку серију Мемфиса на 13 утакмица победивши тај тим са 107:100.

Мајами је био бољи од Детроита са 105:96, док су Лос Анђелес Лејкерси победили Сан Антонио са 116:112.