ЕЛ: Мусли одличан у поразу Бамберга, Мицов бољи од Штимца!

Екипа Валенсија победила је пред домаћом публиком Бамберг са 86:70, у 24. колу Евролиге.  Валенсија даје знаке живота, Арманију дерби фењераша.  Мусли и Штимац одиграли добре партију, али то није помогло Бамбергу и Ефесу.  То је то - имамо отворену трку за осмо место! Басконија лако са Химкијем.

Фудбал 01.03.2018 | 23:22
Ово је девета победа клуба из Шпаније у елитном такмичењу, док је Бамберг претрпео 14. пораз.

Кошаркаши које са клупе предводи Ћус Видорета на крају треће и почетком четвртине одлепили су се од актуелног шампиона Бундеслиге.

Најефикаснији у победничком саставу био је млади Алберто Абалде који је меч завршио са 18 поена и три скока. Пратили су га Фернандо Сан Еметерио са 16, Бојан Дубљевић са 14 и Рафа Мартинес са 10 поена.

У екипи Бамберга најбоље је одиграо кошаркаш из Србије Дејан Мусли који је за 28 минута остварио учинак од 14 поена и шест скокова. После друго времена у екипу Бросе вратио се Лука Митровић који је за четири минута постигао један поен.

Бамберг у наредном колу гостује Олимпијакосу, док Валенсија дочекује Басконију.

Валенсија је на свом терену прегазила Бамберг са 86:70 у мечу 24. кола Евролиге и сачувала теоретске шансе у борби за плеј-оф, док је у дуелу фењераша Армани у Милану савладао Ефес са 77:64.

Шпанцима је ово био први тријумф после два везана пораза. Валенсија је отворила меч на сјајан начин и после прве деонице дошла до 14 поена предности.

Ипак, Бамберг се није предао и одговорио је на фуриозан начин у другој четвртини коју и приближио се на само минус три.

Питање победника Валенсија је решила у последњој деоници, а најзаслужнији за то били су Алберто Абалде, Фернандо Сан Еметерио и Бојан Дубљевић. Први је дао 18, а други 16, а трећи 14 поена.

Код Бамберга је веома добар био Дејан Мусли са 14 поена и шест ухваћених лопти, а Лука Митровићпостигао је један поен.

Армани је одиграо за част и образ против Ефеса и заслужено славио пре свега захваљујући доброј партији и серији у другој четвртини.

Амат Ембај је са 14 поена био најбољи стрелац миланске екипе, а Владимир Мицов постигао је три поена. У гостујућој екипи Сони Вимс је дао 19, а Владимир Штимац имао је 12 поена и шест скокова.

Кошаркаши Арманија савладали су Ефес са 77:64, чиме су дошли до тек седме победе у елитном такмичењу.

Српски кошаркаш Владимир Мицов постигао је само три поена за екипу из Милана. Најефикаснији био је Мбаје са 14 поена, док су по 13 убацили Гаудлок и Џерелс.

Са друге стране Владимир Штимац остварио је учинак од 12 поена и шест скокова, док је најефикаснији био Сони Вимс са 19 поена.

Армани у 25. колу Евролиге гостује Химкију, док Ефес чека Макаби из Тел Авива.

Непуна два сата пошто је ЦСКА рутински добио Макаби у Тел Авиву, Басконија је званично отворила сезону лова на осмо место сигурном победом над Химкијем - 87:77 (18:26, 26:13, 25:13, 18:25).

Басконија је сада на победу заостатка за Поносом Израела, у сличној ситуацији могла би да се нађе Уникаха у случају тријумфа над Црвеном звездом у Београду, али дилеме нема - биће то паклена трка за последње место које води у четвртфинале Евролиге! Бамберг и Црвена звезда имају по три пораза више од Макабија, али српски шампион и утакмицу мање, што би додатно могло да закомпликује ситуацију.

Мада је Химки већ у финишу првог квартала имала великих 14 поена вишка (26:12), односно 10 поена на старту друге четвртине (32:22) Басконија је фуриозним ударом до краја првог полувремена потпуно растурила противника, окренула резултат и више ниједног тренутка није имала проблем да одржи вођство до краја. До одмора она је износила пет кошева (44:39), а тек што се захуктала игра у наставку - Басконија је направила залихе од чак 19 поена (69:50) после чега је било јасно да за тим из Русије више нема повратка.

Интересантно, Басконија је управо у другој и трећој четвртини Химкију дозволила тачно по 13 поена, колико су гости практично убацили у обе преостале деонице. Али, баш тада пулени Педра Мартинеза скројили су чак 51 поен, што је донело довољно велику разлику да више није било дилеме око тога ко ће узети цео плен.

По ко зна који пут ове сезоне човек одлуке у Басконији био је Родриг Бобуа са 16 поена, а иза њега био је Марселињо Уертас са 13 кошева. Код Химкија неприкосновен био је Алексеј Швед са 23 поена, али и очајним процентима шута (3/9 за два, 4/13 за три), док је Ентони Гил додао 21 поен. Српски плејмејкер Стефан Марковић одиграо је нешто више од 24 минута и за то време скупио три поена и по скок и асистенцију, док је Чарлс Џенкинс с нешто мањом минутажом имао готово идентичан учинак. Односно, једно завршно додавање више у односу на Марковића.

Евролига, 24. коло:

Жалгирис – Барселона 90:74 (19:15, 25:19, 26:16, 20:24)
Макаби – ЦСКА 73:93 (18:22, 18:30, 20:15, 17:26)
Валенсија – Бамберг 86:70 (28:11, 9:23, 23:20, 26:16)
Армани – Ефес 77:64 (17:17, 27:12, 14:16, 19:19)
Басконија – Химки 87:77 (18:26, 26:13, 25:13, 18:25)

петак:

19.00 Црвена звезда – Уникаха
20.15 Панатинаикос – Олимпијакос
21.00 Реал Мадрид – Фенербахче

ТАБЕЛА: ЦСКА 19-5, Олимпијакос 16-7, Фенербахче 16-7, Жалгирис 15-9, Реал 14-9, Панатинаикос 14-9, Химки 14-10, Макаби 12-12 (плеј-оф), Басконија 11-13, Уникаха 10-13, Звезда 9-14, Валенсија 9-15, Бамберг 9-15, Армани 8-16, Барселона 7-17, Ефес 6-18.

Извор: Б92/моззартспорт