Борићемо се за четвртфинале док год постоји шанса!

"Ако нам се укаже шанса - пробаћемо да нападнемо, ако не - пробаћемо на другим пољима то да надоместимо", каже искусни крилни центар.

Кошарка 02.03.2018 | 15:30
Борићемо се за четвртфинале док год постоји шанса!
Заједничком вечером у среду увече кошаркаши Црвене звезде су иза себе неколико турбулентних дана испуњених неким чудним стварима. Сада је фокус само на следећој утакмици - против Уникахе у дворани Александар Николић (петак, 19.00). 

И заиста, изабраници Душана Алимпијевића су на тренингу отвореном за новинаре изгледали као да су их пад форме у последњим недељама, као и нека дешавања ван терена ујединили још више, пошто је атмосфера уочи почетка озбиљног рада била на свом врхунцу. 

„Атмосфера је и досад била добра, није било апсолутно никаквих проблема. Видео се пад форме у претходним утакмицама, али верујем да је то иза нас. Мислим да смо имали довољно времена у претходној седмици да тренирамо, да радимо на нашој игри и спремно улазимо у меч с Уникахом“, каже нам Милко Бјелица и уверава да се тако нешто није ни доводило у питање.

Зато смо прешли на конкретне ствари - питали смо га за мишљење о квалитетима гостију из Малаге?

„Уникаха је врло добра екипа, изузетно организована. Има одличног тренера који је врло добро организовао тимску игру и последњих неколико кола доста добро изгледају. Ми имамо доста предности у нашој игри које треба да искористимо сутра и надамо се уз што већи број навијача да покажемо добру игру“.

Тренер Уникахе Ђоан Плазе најавио је да Немања Недовић неће играти због проблема са повишеном температуром, те да у саставу неће бити ни Гјоргија Шермадинија. Бјелица, ипак, не верује у ове приче...

„То се неће знати до почетка утакмице, док играчи не изађу на терен. Ми се спремамо као да играју комплетни и знамо да ће њихове замене покушати да искористе минуте на терену. Са те стране не треба да размишљамо о томе ко ће да игра, ко не, да не би дошло до опуштања“.

Сезона је већ стигла у фазу када ће се водити највеће борбе на свим фронтовима. То код искусног крилног центра даје само додатни подстрек.

„У наредних месец и по дана доста добрих ствари можемо да добијемо. После пораза у финалу Купа треба да размишљамо само о следећој утакмици, да пробамо да дођемо у нашу препознатљиву форму“.

Јадранска лига је приоритет и ту спора - нема. Али, шта са Евролигом? Теорија и даље игра одређену улогу...

„Док наше шансе скроз не буду нестале ми ћемо пробати да се боримо максимално. Ако нам се укаже шанса - пробаћемо да нападнемо, ако не - пробаћемо на другим пољима то да надоместимо“.

Меч у Малаги био је један од најлошијих за Црвену звезду ове сезоне. Зато Бјелица позива саиграче да уложе додатни напор како би се реванширали противнику. 

„Мотив више, за мене и цео тим, пре свега индивидуално, али и свеукупно. Треба да покажемо карактер, да то није био реалан однос снага“.

Извор: моззартспорт

Фото: Стар Спорт

Коментари / 0

Оставите коментар