Фудбал на Босфору: Киша голова, бокс, 3 црвена за 100 минута!
Фудбалери Бешикташа и Фенербахчеа играли су 2:2 у првом мечу полуфинала Купа Турске, али је фудбал опет био у другом плану у Истанбулу. Страшан дерби Истанбула: Четири гола, три црвена картона, сломљене главе и десет минута надокнаде! После 100 и више минута игре нерешено у окршају Бешикташа и Фенербахчеа - 2:2.
Фудбал 01.03.2018 | 21:15
Меч је обележила права туча играча два тима средином другог полувремена, када је Рикардо Кварежма, јунак преокрета Бешикташа у дуелу са истим ривалом пре неколико дана, буквално полудео након што је добио црвени картон.
Португалац је искључен након дуела са Екиџијем, иако он није био једини кривац за сукоб. Док су га саиграчи једва обуздавали да не направи још већу штету, подивљали су и остали играчи, било је ту и боксерских удараца, а Пепе је покушао да одглуми да је "нокаутиран".
После неколико минута утакмица је некако настављена, да би 13 минута пре краја нерзовни голман Фенера Волкан Демирел добио други жути картон.
То је омогућило домаћину да избегне пораз јер у 82. минуту Талкса после доста среће успева да савлада резервног голмана Фенера Каменог и постави коначних 2:2.
Бешикташ је иначе повео у 14. минуту голом Алвара Негреда, али Фенер преокреће до полувремена погоцима Роберта Солдада у 17. и Сенера Озбајраклија, упркос искључењу Потука у међувремену.
Српски репрезентативац Душко Тошић је одиграо добро цео меч за Бешикташ, а на 1:2 је промашио лопту из сјајне позиције у казненом простору Фенера.
Реванш је на програму 18. априла на стадиону Фенера. У другом полуфиналу Галатасарај има предност од 2:1 са гостовања Акхисару. Домаћин је у реваншу такође 18. априла.
Страшан дерби! Лудило у Истанбулу! Вероватно да није могло боље него да о пласману у финале Купа Турске одлучују великани Бешикташ и Фенербахче, који су одрадили само прву рунду свог полуфиналног двомеча. Тензија, прекршаји, сукоби, црвени картони, рат на трибинама, све што један велики дерби омражених ривала са собом носи видели смо вечерас на стадиону шампиона који је успео да стигне до ремија на крају после велике борбе - 2:2 (1:2).
Фенер је био бољи у првом, Бешикташ у другом полувремену, а када се све сабере на крају коначан резултат је можда и најправеднији исход. Почело је као из снова за домаћине, Орлове је обрадоваоНегредо већ после 14 минута, али је на другој страни одмах из следеће акције нејгов земљак Солдадопоравнао на 1:1. Каква паљба два заборављена фудбалска вука...
Прштало је на терену у тим тренуцима, а праву драму гледали смо у самом финишу првог дела. Прво је везиста Фенера Алпер Потук направио глупост, одгурнуо ривала и добио други жути картон. Без обзира што је оставио другаре на цедилу, Фенербахче је дошао до предности после маестралне акције из другог минута надокнаде када је лопта стигла до Озбајраклија који је мајсторски уз помоћ Виде погодио за 2:1.
Бесни тенер Бешикташа Гунеш извршио је измене већ на полувремену, из игре су избачени индиспонирани Џермјен Ленс (промашио зицер у првом полувремену код 1:1) и ужасни Домагој Вида који не може да се састави после кикса против Бајерна у Лиги шампиона, а улазак Кварежме и Рајана Бабела покренуо је шампиона. Ипак, маестрални Португалац је провео само седам минута на терену, због насртаја на противничког играча добио је црвени картон па су снаге биле изједначене.
Фенер је тада повратио стабилност, држао се солидно без бозира што је Бешикташ притискао, а права драма уследила је у 77. минут. Голман Демирел који је током целог меча провоцирао донаће навијаче добио је другио жути картон због одуговлачења игре, па су гости опет остали са играчем мање. Тај поклон Бешикташ је искористио и преко Талиске односно уз помоћ дефанзивца фенера Калдирима у 82. минуту стигао до ремија 2:2.
Велика тензија обележила је овај меч, зато се играло чак десет минута надокнаде у којим се Фенербахче ипак одбранио и однео кући значајан капитал за реванш. Какав је меч одигран вечерас, не гине нам још један спектакл 18. априла за када је заказан реванш полуфинала Купа Турске. Биће добро ако не буде мртвих...
Извор: Б92/моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар