ШПА: Бетис продужио агонију Левантеа!

Зелено - бели дишу за врат Севиљи и гледају ка Европи.  Бетис се победом укључио у трку за Европу! Фудбалери Бетиса победили су у гостима Леванте са 2:0 у последњој утакмици 25. кола шпанске ЛаЛиге.  Бетис (вероватно) сменио Муњиза, овације Хоакину! У Валенсији је затворено 25. коло Примере. Уколико Муњиз и на следећој утакмици буде водио Леванте, биће то велико изненађење.

Фудбал 26.02.2018 | 23:25
Зелено-бели су се тријумфом против Левантеа укључили у борбу за пласман у Лигу Европа с градским ривалом Севиљом, пошто сада имају три бода мање на седмом месту.

Бетис је повео у 55. минуту аутоголом Чеме који је после гужве након корнера лопту покушао да избаци ван игралишта, али у томе није успео и проследио је у сопствену мрежу, да би коначних 2:0 поставио Серхио Леон у 72.

Бетис је седми са 36 бодова, док је Леванте 17. са 20 и предстоји му борба за опстанак.

Бетис поново сања Европу. Зелено - бели су у гостима победили Леванте са 2:0 у последњој утакмици 25. кола шпанске Примере и сада поново дишу за врат градском ривалу Севиљи који се налази на шестом месту.

Потврдило се још једном да Бетис у последње време игра одлично у гостина, а ово му је био четврти тријумф у пет утакмица.

Гости су повели у 55. минуту аутоголом Ћеме после корнера са десне стране. Коначан резултат поставио је Серхио Леон у 69. минуту.

Леванте је продужио црни низ у Примери пошто му је ово била 13. узастопна утакмица у том такмичењу без победе.

Иначе, у протоколу домаће екипе вечерас није било српског интернационалца Саше Лукића.

Фудбалери Бетиса победили су вечерас у гостима Леванте резултатом 0:2 (0:0) у последњој утакмици 25. кола шпанске Примере.

Бетис је повео у 55. минуту аутоголом Ћеме који је после гужве након корнера лопту покушао да избаци ван игралишта, али у томе није успео и проследио је у сопствену мрежу, да би коначних 0:2 поставио Серхио Леон у 72.

Ово је била можда и последња утакмица Хуана Рамона Лопеза Муњиза као тренера Левантеа, не толико због салв звиждука којима је 16.000 фанова домаћих "засуло" екипу по завршетку утакмице, колико због безидејне и малокрвне игре екипе која није победила никога ни из 13. покушаја у низу.

С друге стране стратег гостију Кике Сетијен приредио је мали омаж легенди клуба, Хоакину Санчезу, којег је неколико стотина навијача Бетиса овацијама испратило са терена после још једне одличне игре.

Хоакин има 36 година, новац зарађен током каријере уложио је у акције клуба чији је увелико сувласник, а играма и понашањем на терену помаже зелено-белима да се изборе за Европу за коју на "Бенито Виљамарину" верују да и даље нису у потпуности спремни - из угла стабилизације клуба, ширења играчког састава и осталих дугорочних планова којима желе да врате клуб у врх шпанског фудбала.