ПЛ: Кад је голман и трагичар и херој...!

Партија Џека Батленда могла би се описати и катастрофалном и сјајном, све зависи како гледате на улогу голмана.  Шаћири се распуцао и умало уловио Лисице, Марез промашио победу! Стоук могао до три, али ће морати да се задовољи једним бодом највише због велике грешке голмана Батланда.

Фудбал 24.02.2018 | 15:45
ПЛ: Кад је голман и трагичар и херој...!
Реми у дербију Мидлендса!

Стоук сити неочекивано је повео на гостовању Лестеру голом Шаћирија у 41. минуту и од тада одлучио да се брани, а упркос томе што је Џек Батленд одбранио бројне зицере - директно је крив и за примљен (ауто)гол у 70. минуту када је лоше проценио лет лопте.

Његова партија могла би се описати и као катастрофална и као сјајна, све зависи од тога како гледате на улогу голмана...

ЛЕСТЕР СИТИ - СТОУК 1:1 (0:1)

Ђердан Шаћири довео је Стоук у вођство у 43. минуту када је лако прошао кроз средину терена, видео простор за шут и прецизним ударцем са "капице" на шеснаестерцу обрадовао госте.

Лестер је све време био опаснији тим, тек повремено је Стоук шутирао из велике удаљености - и умало баш преко Шаћирија "закључио меч - али је тренутак деконцентрације Џека Батленда у 70. минуту донео изједначење.

Марк Албрајтон је прошао по десној страни, послао оштру лопту за Џејмија Вардија, али није било потребе ни да је нападач дира пошто Батленд није успео да је ухвати.

Не само да је није ухватио, него је од његових груди ушла у гол!

Није то пореметило младог голмана до краја меча пошто је већ у 78. минуту бравурозно "скинуо" лопту Махреза која је ишла у гол, а потом и закачио ону коју је ка голу упутио Хари Мегвајер - таман довољно да би она завршила на стативи.

Потом је у 86. минуту Махрез изашао сам пред Батленда, након грешке Чарлија Адама, али је голман Стоука одлично скратио угао, а након корнера опет захвалио стативи.

Стоук остаје у опасној зони са 26 бодова, док Лестер и даље стоји у горњој половини табеле.

Изгледа да на овом мечу није било битно ко је квалитетнији на папиру, већ коме је више стало. Стоук је гостовао Лестеру и могао је до три бода, али се Лестер домогао само нерешеног резултата пре свега због велике грешке голмана Џека Батланда у 70. минуту - 1:1 (0:1).

Додуше, могао је Лестер да дође и до потпуног преокрета да Батланд није одлично реаговао у наставку меча. Посебно ће се причати о промашају Ријада Мареза у 88. минуту када је покушао ноншалантно у ситуацији један на један, а потом је и Ндиди погодио стативу у наставку напада. Ту је Лестер промашио победу на овом мечу.

Имао је Стоук добру прилику да се домогне сва три бода на овом мечу. Када су Потерси повели у 43. минуту преко Ђердана Шаћирија деловало је да су на добром путу. Била је то грешка Ндидија, стигла је лопта до Шаћирија који је одлично повукао лопту, стигао до шеснаестерца и онда опалио десницом у угао гола Лестера где није било одбране.

Показао је Швајцарац да може добро да игра и левом и десном ногом, а ово му је иначе трећи гол на последња три меча.

То је први пут да је Шаћири дао три гола на три везана меча у Лигама петице. Али, Стоук из тога није извукао баш највећу корист.

Лестер јесте после тога имао благу предност у иницијативи, стварао је шансе, а до гола је стигао из не баш израђене ситуације.

Олбрајтон је центрирао, а голман Батланд се спетљао и примио врло наиван гол.

До краја је Лестер у финишу имао велику шансу, Марез је био мало инфантилан, потом и Ндиди није имао среће и на крају је остало 1:1.

Парови 28. кола Премијер лиге:

Лестер - Стоук 1:1 (0:1)
/Батленд ог 70 - Шаћири 41/

Борнмут - Њукасл 16.00
Брајтон - Свонси 16.00
Барнли - Саутемптон 16.00
Ливерпул - Вест Хем 16.00
ВБА - Хадерсфилд 16.00
Вотфорд - Евертон 18.30

у недељу

Кристал Палас - Тотенхем 13.00
Манчестер јунајтед - Челси 15.05

у четвртак

Арсенал - Манчестер сити 20.45

Табела: Манчестер сити 72, Манчестер јунајтед 56, Ливерпул 54, Челси 53, Тотенхем 52, Арсенал 45, Барнли 36, Лестер (+1) 36, Евертон 34, Борнмут 31, Вотфорд 30, Вест Хем 30, Њукасл 28, Брајтон 28, Кристал Палас 27, Свонси 27, Хадерсфилд 27, Саутемптон 26, Стоук (+1) 26, ВБА 20.

Извор: мондо.рс/моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар