''Луда'' Цвајта: Регензбург од 0:3 до 4:3 против лидера!

Преокренуо и Дрезден у Билефелду! Два преокрета на две утакмице друголигашког ранга немачког фудбала.

Фудбал 23.02.2018 | 21:55
Два меча немачке Цвајте и укупно 12 голова за 180 минута фудбала у Регензбургу и Билефелду. Апсолутни херој вечери је Јан Регензбург, који је у 15. минуту утакмице губио са нестварних 3:0, а онда је до 65. успео у потпуности да преокрене резултат и на крају савлада лидера Фортуну из Дизелдорфа са 4:3.

Домаћину ће ово славље значити на психолошком плану, како због самог преокрета, тако и због чињенице да се екипа Акима Бајерлорцера приближила трећепласираном Холштајн Килу приближила на само бод заостатка што је најава фантастичне завршнице овог такмичења.

Динамо Дрезден је другиом везаном победом побегао од опасне зоне, па је сада на само пет бодова заостатка за истим тим Килом. Арминија је водила после првих 45. минута голом Хартерца, али се у другом полуврмеену све променило. За круну сјајне фудбалске представе у 79. минуту био је заслужанЛукас Лорзер евроголом са 25 метара удаљености.

У овом тренутку је невиђена гужва на табели друголигашког друштва немачког фудбала, пошто је размак између трећепласираног Кила и Санкт Паулија, који је на 12. месту, свега шест бодова.