ХОЛ: Ван Перси као некад! Хунтелар за тријумф Ајакса!

Клас(а) је то! Хунтелар донео Ајаксу победу на гостовању код Цволеа. Искусни нападач донео победу Фајенорду против Хераклеса.

Фудбал 19.02.2018 | 10:00
Робин ван Перси као некад. Вољени син Ротердама донео је Фајенорду победу над гостујућим Хераклесом од 1:0 у утакмици 24. кола холандске Ередивизије.

Био је то други погодак Ван Персија од повратка у Фајенорд, док је клуб из Ротердама уписао четврту узастопну првенствену победу на домаћем терену.

Упркос очекиваној победи, Фајенорд је остао на далеких осам бодова удаљености од четвртопласираног АЗ Алкмара.

Домаћа екипа је била боља баш за тај један погодак, мада је имала и среће. Јер, Хераклес је створио неколико сасвим добрух прилика за гол, али му је недостајал квалитетнија завршница.

Ван Перси је у 59. минуту дошао до лопте не неких 20-ак метара од гола, а онда лукавим и прецизним ударцем затресао противничку мрежу.

У истом термину данас је играо и други ротердамски клуб, Спарта која је на гостовању Твентеу освојила бод.

Клас(а) је то! Хунтелар донео Ајаксу победу на гостовању код Цволеа.

Ајакс је опет учинио првенствену трку у Холандији занимљивом! Копљаници су као гости победили Цволе са 1:0 у утакмици 24. кола Ередивизије и пришли на пет бодова заостатка водећем ПСВ Ајндховену.

Иначе, изгледа да је данас у Холандији био дан за “ветеране”. Прво је Робин ван Перси донео победу Фајенорду против Хераклесу, а пар сат касније одговорио му је Клас Јан Хунтелар.

Управо је овај нападач постигао једини поготак на утакмици са Цволеом и тако осигурао три бода за наставак потере за Филипсовцима.

Искусни 34-годишњи Хунтелар је у 54. минуту искористио додавање Нереса и прецизним ударцем са 15-ак метара погодио доњи десни угао гола домаћина.

Ово је фудбалерима Ајакса била четврта узастопна првенствена победа, а први пут после три меча нису примили гол.

ХОЛАНДИЈА 1 - 24. КОЛО