Да се удовољи Кинезима: Играјте тај фудбал у 13.00!

И Французи су ушли у коло!

Фудбал 16.02.2018 | 09:00
Да се удовољи Кинезима: Играјте тај фудбал у 13.00!
Куд цео свет, ту и Французи. Челници тамошњег фудбалског савеза одлучили су да одступе од вишегодишњег правила по коме се утакмице Лиге 1 играју у тачно утврђеним терминима, па су дерби 30. кола Ница - Пари Сен Жермен заказали за недељу, 17. март од 13 часова.

Јасно је, оваква промена (два сата раније од првог меча недељног програма) направљена је да се удовољи азијском тржишту. Поготово Кинезима, који су „луди“ за Нејмаром и Мариом Балотелијем, желе да их виде у ударном термину. По њиховом, од 20 часова.

„Пренос утакмица у ударном термину за житеље азијског континента је још један од корака у циљу популаризације француског првенства, на подручју које се све више интересује за нашу понуду“,рекао је Дидије Квило, извршни директор Лиге 1.

Прошле сезоне, све због Кинеза, дерби Милан -Интер почео је у 12.30, а у децембру 2017. Ел Класико између Реала и Барселоне играо се тачно у подне како би могао да га гледа цео свет.

Сад и Французи. Чекамо Немце. Да ли ће и они да попусте?

Извор: моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар