Макаби може и са десеторицом кад Рајко брани!

Репрезентативни голман један је од најзаслужнијих за победу над Хапоелом из Акре, са играчем мање.

Фудбал 13.02.2018 | 08:15
Предраг Рајковић наставио је да бриљира у дресу Макабија из Тел Авива.

Својевремено најбољи голман света сачувао је мрежу на гостовању Хапоелу из Акре, где је домаћин у првом полувремену створио низ изгледних прилика, онда остао и са играчем више на терену, али преко Рајковића није могао до водећег поготка.

Српски интернационалац проглашен је за играча утакмице, коју је Макаби добио 2:0, головима Атара у 75. и Блекмена у 79. минуту.

Рајковић је добио похвале и од свог тренера, некада познатог фудбалера Барселоне и Алавеса, Жордија Кројфа.

"Играли смо веома слабо у првом полувремену. Противник нас је поприлично притиснуо, имали су иницијативу, али Рајковић је, на нашу срећу, одлично бранио", рекао је Кројф, а пренео званични сајт Макабија.

Овом победом Макаби се учврстио на челу табеле израелског шампионата са два бода више од другопласираног Беитара и четири више од Хапоел Бер Шеве, који има утакмицу мање.

Извор: мондо.рс