ШПА: Сјајан дерби Валенсије, али у сијенци судије!

"Слепи мишеви" прекинули негативан низ, међутим, велике заслуге за то припадају судији Давиду Хименезу.

Фудбал 11.02.2018 | 23:15
Валенсија је поново на трећем месту Примере, пошто је победом у градском дербију против Левантеа прекинула низ од три узастопна првенствена пораза, али иако резултат 3:1 наговештава да је домаћин био сигуран ове недеље у 23. колу, није баш тако...

Велику помоћ домаћи фудбалери имали су од судије Давида Хименеза, који је прво поништио погодак Кокеу за вођство Левантеа 2:1, а затим и досудио пенал над Зазом који су "слепи мишеви" претворили у гол за 3:1, иако се пре чини да је могао да свира фаул у нападу.

Погрешним одлукама, арбитар је бацио сенку на иначе одличну утакмицу.

Већи део навијача на Местаљи радовао се у 17. минуту, када је Валенсија повела преко Сантија Мине, али и пре него што је публика поседала, гости су стигли до изједначења. Непун минут касније, Серхио Постиго је ухватио леп волеј за 1:1. Оба поготка постигнути су после корнера.

Иако није мањкало узбуђења и шанси, мрежа се поново затресла тек у 64. минуту. Коке је остао сам после још једног корнера и ударцем главом матирао голмана Валенсије, Нета. Погодак је, ипак, поништен због наводног фуала гостујућег дефанзивца, иако је успорени снимак показао да је, заправо, дошло до међусобног гурања двојице играча домаћег тима.

Опет непун минут касније - гол на супротној страни. Овај пут у мрежи Левантеа. После лепог соло-продора и снажног ударца Солера, на одбијену лопту натрчао је Лусијано Вијето.

Коначних 3:1, као што смо поменули из дискутабилно досуђеног пенала, поставио је Дани Парехо у 89. минуту.

Имаће шта наредних дана да замерају из Левантеа на рачун суђења...