Ченгиз Ундер другу утакмицу заредом играч одлуке за "вучицу".

Фудбал 11.02.2018 | 22:55
Другу утакмицу заредом Ченгиз Ундер је кључни играч Роме!

Млади, 20-годишњи Турчин, који је прошлог љета на "Олимпико" стигао из Башакшехира, показао је да би у будућности Римљани могли озбиљно да рачунају на његове услуге.

Након што је у прошлом колу голом у првом минуту донио три бода на гостовању Хелас Верони, вечерас је прво асистенцијом за Едина Џеку, а онда и са два поготка, био најзаслужнији за преокрет "вучице" у дуелу са посљедњепласираним тимом лиге, Беневентом.

РОМА - БЕНЕВЕНТО 5:2 (1:1)

Први пут након девет утакмица Рома је постигла више од једног гола, а иако то коначан резултат не говори, тим Еузебија Ди Франческа поприлично се намучио, поготово у првом дијелу игре.

Утакмица је почела шокантно за домаћина. Бразилац Гиљерме је у 7. минуту, након што је потјењивачки реаговала одбрана Роме, прије свих Манолас и Флоренци, милиметарски прецизно погодио доњи лијеви угао Алисоновог гола.

У 26. минуту ипак изједначење. Александар Коларов извео је слободан ударац, а високи Федерико Фацио главом погодио за 1:1.

Толико жељено вођство Роми донио је Един Џеко у 59. минуту. Искористио је проигравање Ченгиза Ундера и главом, уз помоћ пречке, преокренуо резултат у корист свог тима.

Само три минута касније сјајни Турчин, након асистенције бх. репрезентативцу, и сам се уписао у стријелце. Била је то добра акција Дијега Перотија, који је Ундер завршио прецизним ударцем за 3:1.

Талентовани Турчин се разиграо у наставку, у 75. минуту постигао и свој други погодак, за Рому четвртину, али је експресно узвратио "фењераш" и у наредном нападу преко Енрика Брињоле смањио на 4:2.

Дубоко у судијској надокнади, Џеко је изнудио једанаестерац, а онда лопту препустио Грегоару Дефрелу, који је са "креча" постигао свој први погодак у "жуто-црвеном" дресу.

За Рому, најбитније је да је остварила планирани тријумф, којим је од градског ривала Лација преузела четврту позицију, посљедњу која води у Лигу шампиона.