ХОЛ: Ајакс чува ЛШ, ревија голова у Ередивизији!

НАЦ Бреда бомбардовала Хераклес, Виљем окончао сан ВВВ-а.

Фудбал 07.02.2018 | 23:28
Релативно мирно у прве три данашње утакмице 22. кола Ередивизије и експлозија у преостале три. Као некад када сте у Холандији комотно могли да ставите паре да испод четири гола неће бити на бар пет од осам утакмица - на три меча 16 голова! А свакако најбитнији били су они у Керкрадеу у коме је Ајакс лако изашао на крај са дављеницима из Роде и победом од 4:2 сачувао се на безбедној удаљености уз узлетелог АЗ Алкмара.

Све што су домаћи успели јесте да већ у другом минуту постигну први го ли тако разљуте ривала. Дони ван де Бек је изједначио, Хаким Зијех пројектилом са неких 20 метара преокренуо резултат да би у наставку посао завршио Клас Јан Хунтелар, који је са два комада одузео Роди право да се макар и нада чуду на Лимбургу.

Још уверљивија је била НАЦ Бреда, која је црну серију од три пораза прекинула посрамивши Хераклес резултатом 6:1! Посебно упечатљив био је погодак Мануа Гарсија, који је у 51. минуту летео поред чувара као да су у питању чуњеви, а не фудбалери. Било како, врло важни бодови за Роду у борби за останак.

За крај, Виљем други је са три гола у размаку од осам минута ефективне игре декласирао ВВВ са 3:0 и прекинуо бајку тима из Венла који је у ово коло ушао после освојених 13 од могућих 15 бодова у последње три рунде такмичења.