АБА: Задар надиграо Цибону у Вишњику!

Кошаркаши Задра савладали су Цибону 79:73 у дворани Вишњик у некада великом хрватском дербију.  Задру припао хрватски дерби! Ноулс је меч завршио са 19 поена, а један мање убацио је Иван Иванов. Лука Жорић је био најбољи у Цибони са дабл-дабл учинком од 20 поена и 12 скокова.

Кошарка 06.02.2018 | 10:30
Домаћин је успоставио контролу већ у првом полувремену након одличног првог периода (28:19), а у другом меч само рутински привео крају.

Задар је до девете победе предводио Престон Ноулс са 19 поена, четири асистенције и два скока, док га је најбоље пратио Иванов са 18.

С друге стране, Лука Жорић је био најрасположенији у тиму Цибоне са 20 поена и 12 ухваћених лопти.

Загрепчани су погодили само три од 28 покушаја за три поена, што је био један од кључних фактора пораза у Вишњику.

Задар дели шесту позицију са ФМП, док је Цибона претпоследња, али на три победе од испадања из лиге, три кола пре краја сезоне.

У следећем колу Далматинци гостују Звезди, док Цибона чека Игокеу у Загребу.

Кошаркаши Задра победили су на свом терену Цибону са 79:73 у хрватском дербију одиграном у оквиру 19. кола Јадранске лиге.

Домаћин је у последњу четвртину ушао са вођством од 16 поена, али је на крају морао да чупа победу.

На 33 секунде пре краја утакмице Марко Томас је погодио тројку и приближио Цибону на минус четири (77:73). Међутим, Престон Ноулс је био сигуран са линије за слободна бацања и Задар је одбранио победу.

Ноулс је меч завршио са 19 поена, а један мање убацио је Иван Иванов. Лука Жорић је био најбољи у Цибони са дабл-дабл учинком од 20 поена и 12 скокова.