ПЛ: Санчез се уписао, али Лукаку је у ђаволски доброј форми!

Јунајтед савладао Хадерсфилд на Олд Трафорду са 2:0.  Пола Премијер лиге у борби за опстанак! Манчестер јунајтед, уз првенац Алексиса Санчеза, пришао водећем Ситију на 13 бодова.

Фудбал 03.02.2018 | 18:45
Дочекао је Алексис Санчез да постигне првенац на Театру снова. Чилеанац је голом у 68. минуту оверио победу Манчестер јунајтеда над Хадерсфилдом (2:0), док је дефинитивну дилему касније разрешио Ромелу Лукаку, играч који је у овом тренутку у убедљиво најбољој форми у екипи Жозеа Муриња.

Белгијанац је директно учествовао у чак шест голова Црвених ђавола на претходних исто толико мечева, од чега их је постигао четири и забележио две асистенције. Овај последњи је коначно сломио отпор Хадерсфилда на почетку другог полувремена и коначно прекинуо безуспешне нападе домаћина ка голу ривала.

Лукаку се одлично изборио за позицију, али све то не би било довољно да му Хуан Мата није буквално на тацну послао центаршут са левог бока. Санчез је преузео одговорност код једанаестрца који је претходио његовом првенцу. Ипак, његов ударац сјајно је одбранио Јонас Лесл, али се лопта одбила право пред ноге Алексису, који је из другог покушаја матирао госте.

Изузетно важну победу остварио је Саутемптон, који је на Хоторнсу био бољи од домаћег Вест Бромвич Албиона, па је изронио у сигурну луку (2:3). Душан Тадић је на терену био до 88. минута, док је присталице Светаца највише обрадовао првенац Марија Лемине у завршници првог полувремена.

Барнли је био прилично убедљив против Вест Хема на свом терену (3:1), а памтиће се фантастичан пројектил Хосеа Изкијерда. Борнмут је после преокрета дошао до велике победе против Стоука (2:1), док је Лестер у другом полувремену испустио два бода против Свонсија (1:1).

Мада је очигледно да се Манчестер сити уморио и почео да посустаје - има две победе, реми и пораз у последња четири кола - његов градски ривал и даље је на безбедној дистанци.

Јунајтед је победом над Хадерсфилдом (2:0) искористио кикс "грађана" у Барнлију да смањи заостатак са 15 на 13 бодова, али питање је да ли и сам Жозе Мурињо верује да је у преосталих 12 кола могуће угрозити Пепа Гвардиолу на путу ка првој титули првака Енглеске.

"Црвени ђаволи" повели су у 55. минуту, после идеалног центаршута Хуана Мате и лепе завршнице Ромелуа Лукакуа, да би средином другог полувремена коначан резултат поставио Алексис Санчез.

Чилеанац је саплетен корак унутар казненог простора и мада је његов пенал одбранио дански голман Јонас Лосл, Санчез је имао срећу да му се лопта врати пред ноге и да ипак упише првенац по доласку из Арсенала.

И док је у самом врху табеле помало досадно, у доњој половини "гори".

Након утакмица у недељу и понедељак ситуација ће се донекле променити, али тренутно се чак девет екипа, распоређених од 11. до 19. места, налази у распону од само три бода.

Најугроженији је Вест Бромвич Албион, који заостаје четири бода за Хадерсфилдом, Стоуком и Свонсијем, али чак и он би - хипотетички - са две узастопне победе могао да се нађе у средини табеле.

Исто тако, екипе попут Вотфорда и Вест Хема, налазе се на пораз или два од уласка у зону испадања.

У њој би већ сада био Саутемптон, да на гостовању Вест Бромвичу није преокренуо са 1:0 на 1:3 (коначно 2:3) и тако прекинуо серију од 12 лигашких утакмица без победе.

Душан Тадић био је у стартној постави "светаца", који су претходно у мечевима за бодове тријумфовали још 26. новембра, када је у дуелу са Евертоном било 4:1.