Плзењ експлодирао послије двије ''петарде''!

Партизанов ривал у Лиги Европе суров против Легије на припремама.

Фудбал 02.02.2018 | 08:15
Противник Партизана у шеснаестини финала Лиге Европе, чешка Викторија Плзењ на зимским припремама игра стварно спектакуларне утакмице у сваком смислу. Данас је чешки клуб у припремној утакмици прегазио Легију из Варшаве са 5:1 (3:0) и показао какве су му могућности.

Претходно је Викторија у контролним утакмицама доживела два баш убедљива пораза - Салцбург је славио са 5:0, а Шанган Шенхуа са 5:1.

Већ после првог полувремена било је јасно да трофејни пољски клуб нема шта да тражи у дуелу са расположеним изабраницима Павела Врбе.

Нападач којег је у овом прелазном року тражио Њукасл, Михаил Крменчик био је двоструки стрелац за Викторију. Мрежи Легије затресао је у 17. и 33. минуту. Први гол за Чехе дао је Јан Копиц у 16. минуту.

Викторија је у наставку утакмице, условно речено, повукла ручну, па је дала “само” два гола. Претходно је у 63. минуту Каспер Хамалаинен смањио заостатак Легије.

Томас Чори је у 65. минуту повисио на 4:1, а коначан резултат поставио је Марек Бакош три минута пре краја утакмице.