ТУР: Башакшехир баш хоће титулу! ''Пуче петарда''!

Башакшехирова брутална петарда и ванвременски мангуп Адебајор као шлаг на торти! Стварно хоће титулу!

Фудбал 30.01.2018 | 07:30
Дуго је деловало незамисливо у конкуренцији три истанбулска великана, али комшије очигледно немају намеру да се великанима склоне са пута до шампионске титуле. Истанбул Башакшехир је за свега 43 минута демолирао Карабук са 5:0 и у 19. колу Супер лига показао да заиста има амбицију да се порва за наслов најбољег у Турској.

Уосталом, Башакшехир је са ова три бода претекао Галатасарај и вратио се на чело првенствене табеле, са бодом испред најближег ривала и чак пет испред Фенербахчеа, шест у односу на актуелног шампиона Бешикташ.

Против већ прежаљеног Карабука дилеме није ни било. Свега 43 минута било је потребноЕдину Вишћи да са два гола и још две асистенције режира бруталну петард домаћих, коју је пред сам крај првог полувремена украсио ванвременски Емануел Адебајор.

Некадашњи нападач Арсенала, Манчестер Ситија, Реала, Тотенхема и Кристал Паласа је један Вишћин пас тако мангупски пребацио преко противничког голмана да су нам се одмах вратиле слике из времена када је нападач из Тогоа харао Европом. Једном мајстор - увек мајстор.