ЕЛ: Валенсији побједа, НБА меч Арманија и Макабија!

Кошаркаши Валенсије победили су на свом терену екипу Химкија са 85:83 (23:24, 23:20, 17:20, 22:19) у утакмици 20. кола Евролиге.  Макабијева стотка у Милану, Валенсија се вратила у игру! Бивши репрезентативац Србије Стефан Марковић утакмицу је завршио са седам поена и осам асистенција, а Чарлс Џенкинс додао је на то још пет.

Кошарка 26.01.2018 | 23:45
Химки је седми на табели са скором од 11 победа и девет пораза, док је Валенсија после седмог тријумфа на 13. позицији.

Најефикаснији у победничком тиму био је Тибор Плајс са 15 поена, Ерик Грин је додао 11, Алберто Абалде десет поена. На другој страни најбољи је био Алексеј Швед са 22 поена.

Валенсија у наредном колу гостује Ефесу, док Химки дочекује Малагу.

Кошаркаши Валенсије показали су да не одустају од борбе за доигравање, иако морају да чекају киксеве других тимова.

Шпански шампион на свом паркету је победио Химки са 85:83, а Тибор Плајс је са 15 поена и девет скокова био најзаслужнији за тријумф домаћина.

Бивши репрезентативац Србије Стефан Марковић утакмицу је завршио са седам поена и осам асистенција, а Чарлс Џенкинс додао је на то још пет.

Кошаркаши Макабија су у гостима били бољи од Милана са 111:102.

Макаби је уписао 11. победу и осми је на табели, док је Милано на претпоследњем, 15. месту са шест победа и 14 пораза.

Норис Кол је водио израелски тим до тријумфа 19 поена, поен мање убацио је Дешон Томас, док је Пјер Џексон меч завршио са 16. поена. У пораженом тиму најефикаснији је био Џордан Тиодор са 22 поена, док је Мицов убацио девет.

Кошаркаши Макабија у 21. колу иду у госте Жалгирису, а Милано екипи Барселоне.

Макаби из Тел Авива наставио је да крчи пут ка плеј-офу Евролиге, пошто је као гост победио милански Армани са 111:102 у 20. колу и учврстио се на осмом месту.

Понос Израела је на страни у Евролиги играо баш лоше у последње време и била му је преко потребна победа. И дошао је до ње после пет узастопних пораза.

Макаби је од почетка утакмице контролисао ситуацију на терену, само је у последњој деоници Армани успео да ублажи пораз.

Норис Кол је са 19 поена предводио клуб из Тел Авива, а једна мање постигао је Дешон Томас. Владимир Мицов дао је девет поена за Армани.

Драма у Истанбулу, у Москви је није било! Фенербахче имао и двоцифрену предност у последњој четвртини, али је Барселона меч увела у драматичну завршницу.

ЦСКА и Фенербахче и после 20. кола остају на врху!

Московљани су пред својим навијачима успели да надјачају Бросе Бамберг, који је пружио добар отпор, и на крају су славили 81:72, док је у другом мечу дана и Фенер пред истанбулском публиком био бољи од Барселоне, уз много више муке, 86:82.

ЦСКА је све време контролисао меч и уз помоћ Нанда де Колоа, који се опет прославио са линије слободних бацања (13/13), стрелца 20 поена, односно Серхија Родригеза (13) и Корија Хигинса (12) нанео 13. пораз Немцима.

У екипи Андрее Тринкијерија четири кошаркаша су била двоцифрена, али је најефикаснији Дорел Рајт постигао 11 поена. По један мање додали су Леон Радошевић, Огустин Рубид и Маодо Ло.

Дејан Мусли забележио је 5 поена и 6 скокова.

У другом мечу дана, који је можда и неочекивано ушао у праву драму на самом крају, Фенербахче је умало испустио "+11" са краја треће четвртине када се Барселона на улазак у последњу минуту меча, највише захваљујући Томасу Ертелу, приближила на три поена разлике.

Управо је француски "плеј" на 11 секунди до краја отишао на линију за слободна бацања, и погодио само једно, да би у пенал-завршници прецизнији били играчи турског тима.

Бред Вонамејкер поново је био најефикаснији у саставу Жељка ОБрадовића са 24 поена (5 скокова и 7 асистенција), док је један мање додао Николо Мели (23). Никола Калинић за пет минута није имао учинак, док је Марко Гудурић играо чак 30 минута и постигао је 7 поена и забележио 4 скока.

У пораженом саставу Ертел је имао 21, а Томић 20...

Уникаха - Басконија 83:85

ТАБЕЛА: ЦСКА 16-4, Фенербахче 14-6, Реал 13-7, Панатинаикос 13-7, Олимпијакос 13-7, Жалгирис 12-8, Химки 11-9, Макаби 11-9 (плеј-оф), Басконија 9-11, Уникаха 8-12, Звезда 8-12, Барселона 7-13, Бамберг 7-13, Валенсија 6-13, Армани 6-13, Ефес 5-15.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт