Партизан: 31 на Кипру, ту је и Ђилас!

Тренер Партизана Мирослав Ђукић одредио списак за припреме на Кипру. Нема Вејка Бирманчевића, задњег везног Филипа Јовића и нападача Душан Влаховића, који би требало да оде у Фиорентину. На списку и нападач Владимир Ђилас.

Фудбал 24.01.2018 | 17:00
Партизан: 31 на Кипру, ту је и Ђилас!
После 12 дана тренирања по београдској зими, време је за селидбу у топлије крајеве. Као и прошле зиме, фудбалери и стручни штаб Партизана селе се данас на Кипар (Лимасол) где ће остати до 9. фебруара и тражити формулу за "операцију Викторија", али и покушај сустизања Црвене звезде у првенству.

У авиону за Кипар је 30-ак фудбалера, међу којима и тројица новајлија - бек Слободан Урошевић, везиста/нападач Ђорђе Ивановић, као и везиста из Украјине Јури Вакулко, који је данас представљен у Хумској.

На Кипру ће се припремати и група младих играча из омладинског погона црно-белих, у складу са најављеним окретањем снагама из сопствених редова. Нападач Ђорђе Јовановић, који већ има статус првотимца, није ни био упитан, а уз њега ту су и голман Јован Трнић, десни бек Лука Цуцин, штопери Страхиња Бошњак и Светозар Марковић, везисти Јован Нишић и Армин Ђерлек. 

На Кипар не иду Вељко Бирманчевић, који већ неколико година "куца" на врата првог тима, као ни задњи везни Филип Јовић и нападач Душан Влаховић. За овог последњег то је и било очекивано, с обзиром на то да ће 28. јануара постати пунолетан, а то значи и да ће се активирати уговор са Фиорентином, који је потписао још прошлог лета.

Занимљиво је да је у првом тиму, а и на припремама и даље нападач Владимир Ђилас, који ће 3. марта напунити 35 година, а који је играо само 13 минута (укупно!) откако је из Телеоптика прекомандован у Партизан. Одиграо је минут против Војводине и 12 минута против Вождовца и то још у претходној превенственој сезони. У текућој првенственој сезони НИЈЕДНОМ није био у саставу.

Могуће је да ће још неко доћи у Партизан ове зиме. Спортски директор Партизана Ивица Илиев је у уторак рекао да очекује још три играча (једног је довео - Украјинца Јурија Вакулка), а тражи се још један везни (офанзивнији) и нападач (мада је ово условљено евентуалним одласком Леандре Тавамбе).

Партизан ће на Кипру одиграти шест тест утакмица. Противници су пољски Горник из Зареза (27. јануар), словачки Слован из Либереца (29.1), украјинска Жирка (1. фебруар), чешке Теплице (3. 2), летонска Лиепаја (6. 2), док је генерална проба против белоруског Шахтјора из Солигорска (8. 2).

Списак играча Партизана за припреме на Кипру:

ГОЛМАНИ: Владимир Стојковић, Марко Јовичић, Немања Стевановић, Јован Трнић;

ОДБРАНА: Мирослав Вулићевић, Лука Цуцин, Немања Р. Милетић, Бојан Остојић, Милан Митровић, Светозар Марковић, Страхиња Бошњак, Немања Г. Милетић, Немања Антонов, Слободан Урошевић;

ВЕЗНИ РЕД: Марко Јевтовић, Милан Радин, Небојша Косовић, Јури Вакулко, Јован Нишић, Зоран Тошић, Саша Илић, Сејдуба Сума, Ђорђе Ивановић, Армин Ђерлек, Марко Јанковић, Данило Пантић, Страхиња Јовановић;

НАПАДАЧИ: Огњен Ожеговић, Леандре Тавамба, Ђорђе Јовановић и Владимир Ђилас.

- ПРЕЛАЗНИ РОК у ПАРТИЗАНУ -

ОТИШЛИ: Мохамед ел Мунир, Петар Ђуричковић, Саша Марјановић, Лазар Ћирковић, Ален Стевановић, голман Филип Кљајић (позајмица, Платаниас),Теофилус Соломон, Евертон Луиз...

ДОШЛИ: Слободан Урошевић (бек, крушевачки Напредак),Јури Вакулко(везиста),Ђорђе Ивановић(офанзивни везиста/нападач).

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар