Званично: Јагош Вуковић у Серији А!
Српски репрезентативац Јагош Вуковић напустио је грчки Олимпијакос и прешао у италијанску Верону. Добродошлица снажном штоперу на српском и италијанском језику.
Фудбал 23.01.2018 | 17:45
Верона има опцију да откупи уговор српског штопера након истека позајмице.
Последњих месеци је ретко играо, а током целе сезоне је наступио свега пет пута у свим такмичењима. Вуковић је друго дефанзивно појачање Вероне ове зиме, после Дејана Болдора који је стигао пре недељу дана.
Србин је током каријере играо још за турску Коњу, холандски ПСВ и Роду, а у Србији за Војводину, Рад и Црвену звезду у којој је почео каријеру 2005. али је забележио само један наступ.
Осам пута је био репрезентативац Србије. Верона се бори за опстанак у својој повратничкој сезони у Серији А. Претпоследња је после 21 кола са 13 бодова, пет од зоне опстанка.
Оно што је било извесно сада је добило и потврду: Јагош Вуковић је нови фудбалер Вероне. Клуб са Бентегодија је то потврдио и на друштвеним мрежама пожелевши добродошлицу стамоном штоперу на италијанском и српском језику.
Репрезентативац наше земље играће до јуна за Верону као позајмљени фудбалер Олимпијакоса. Клуб из града Ромеа и Јулије имаће право да га откупи на крају сезоне за 2.250.000 евра. Најбитније је, ипак, да Вуковић добије минуте уочи Мундијала у Русији.
У Серији А имаће отворен пут до места стартера, пошто је Мартин Касерес прешао у Лацио.
Верона је у врло незгодној положају, тренутно заузима 19.позицију и има пет бодова мање од Кротонеа који је тренутно изнад црте.
Извор: Б92/моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар