Дабл-дабл Јокића, Нуркић 19п, невјероватни Мареј ријешио трилер!

Денвер Нагетси савладали су Портланд Трејлблејзерсе као домаћини у изузетно неизвесном дуелу – 104:101.

Кошарка 23.01.2018 | 14:00
Наш Никола Јокић кренуо је сјајно, за 11 минута на паркету уписао је 10 поена, четири скока и две асистенције, а Денвер је водио.

Међутим, српски центар средином друге деонице прави већ трећи фаул, па је Мајк Мелоун морао да га изведе, што су гости искористили да стигну до преокрета.

Ипак, невероватни Џамал Мареј није дозволио Трејлблејзерсима да се одлепе на више од седам поена разлике, да би фантастичном игром у последња два минута преломио меч у корист свог тима, иако треба истаћи и смиреност Вила Бартона са линије бацања, најпре тројком за изједначење (99:99) на 33 секунде до краја, а онда и поготком уз фаул за победу.

Плејмејкер Нагетса је тако комплетирао феноменалан наступ – 38 поена (10/13 за два, 4/6 за три), шест асистенција и пет скокова.

Нервозни Јока се испромашивао до краја меча, али је исто тако ухватио неколико важних лопти у нападу и забележио асистенције за две Маријеве тројке.

Поред 12 ухваћених лопти имао је и 16 поена (3/12 за два, 2/5 за три), пет успешних додавања, крађу и блокаду.

Истакли су се још Гери Херис са 13, односно Мејсон Пламли са 11 поена, седам скокова и пет асистенција.

Денвер сада има позитиван скор 24-23 и девети је на Западу, док је Портланд две позиције изнад са 25-22.