АБА: Морнар побјегао Партизану!

Луковић води Баране ка плеј-офу! Кошаркаши Морнара савладали су Задар у гостима у последњем мечу 17. кола АБА лиге - 93:77.  Барани направили важан корак у борби за четврто место, победом на паркету једног од директних ривала.  Доминација Уроша Луковића! Морнар парадирао Задром! Лош расплет за Партизан.

Кошарка 23.01.2018 | 14:45
Црногорски тим је овим тријумфом направио важан корак у борби за четврто место.

Барани су од самог старта били доминатни, водили током целог меча и заслужено забележили пету узастопну победу.

Најефикаснији у победничком саставу био је Нидам са 22 поена, а сјајну партију пружио је и Урош Луковић, који је забележио 21 поен, 14 скокова и пет блокада.

Код Задра се истакао Ноулс са 18 и Краљевић са 17 поена.

Морнар после овог тријумфа се учврсио на четвртом месту са девет победа и бољим међусобним скором од Партизана, док је Задар осми са скором 8-9 и после овог пораза Задрани се опраштају од плеј-офа.

Надали су се у Хумској 1 да би Задар могао да направи изненађење и победи Морнар у дворани Крешимир Ћосић, али је екипа Арамиса Наглића била далеко од било каквог шока. Морнар је парадирао Задром и однео убедљиву победу, чиме је наставио да држи корак испред Партизана у потери за четвртим местом на табели Јадранске лиге - 93:77 (24:19, 30:16, 19:24, 20:18).

Ретки су били моменти када је Задар стварно био равноправан такмац Морнару ове вечери. Тек по неколико минута у првој и другој четвртини и то је све. Гости из Бара су већ у првој деоници имали и великих десет поена вишка (22:12), али је оно право виђено у другом кварталу. Морнар је тада играо као у трансу погодио неколико великих шутева и отишао на огромних 20 поена разлике (51:31), када је било јасно ко ће узети два бода. Морнар је ту, другу четвртину завршио убедљиво - са 30 убачених и свега 16 примљених кошева.

Тако су пулени Михаила Павићевића стекли могућност да до краја утакмице лагано одржавају, чак и увећају предност и пошаљу свима јасну поруку да ће се за Еврокуп борити до последњег кола.

У победничким редовима чак тројица играча имали су 20 или више поена, а четворица преко 19 кошева. Најефикаснији био је Дерек Нидам са 22 поена. Један мање убацио је Урош Луковић, уз још 14 скокова и пет блокада. Немања Врањеш је убацио 20 поена.

Код домаћина Филип Краљевић је имао 17, а Престон Ноулс 18 поена.

Уочи последњих пет кола лигашког дела првенства, без задршке се може рећи да нас очекује борба за четврто место каква није виђена годинама уназад.

Овог понедељка, у Задру је одигран важан меч у склопу те трке, у којој је Морнар задржао предност у односу на директне ривале из Београда и Далмације.

ЗАДАР - МОРНАР 77:93 (19:24, 16:30, 24:19, 18:20)

Барани су на Вишњику фуриозно "отворили" меч и на челу са српским центром Урошем Луковићем у три наврата до полувремена водили и по 19 поена предности. Некадашњи играч Партизана блистао је у оба рекета, па је већ до полувремена постигао 17 поена уз седам скокова, а до краја је забележио 21 поен и 14 скокова.

Задрани су реаговали у трећој четвртини, примакли се на "минус 9" (55:64), али је тада бек гостију Брендис Рејли Рос преузео иницијативу, "везао" пет поена, а његов саиграч Дерек Нидам тројком је вратио Морнару мирних "плус 15" (57:72).

Домаћин није имао снагу за нови напад и управо је Луковић пет минута пре краја поентирао за великих 63:85, док је нестајала и последња нада навијача у Хрватској да би могли да виде преокрет. Уз рођеног Београђанина, ефикасни у дресу Морнара били су и Немања Врањеш са 20 постигнутих поена, затим Нидам са 22 и Рејли Рос са 19, док је најбољи међу Задранима био Престон Ноулс, са 18 поена.