ШПА: Кузмановић "поцрвенео" у ремију Малаге и Еибара!

Фудбалери Малаге одиграли су нерешено са Еибаром у 20. колу шпанске ЛаЛиге 1:1.  Пакао Здравка Кузмановића: Добио црвени картон за два минута! Еибар промашио силне шансе, па морао да се задовољи бодом против фењераша - 1:1.

Фудбал 23.01.2018 | 12:45
Малага за коју игра некадашњи репрезентативац Здравко Кузмановић повела је у 16. минуту меча на стадиону Еибара.

Ен Несири је пресекао повратну лопту на половини терена што је било довољно да остане сам испред српског голмана Марка Дмитровића и савлада га за 1:0.

Еибар је у наставку утакмице више притискао противника и то се исплатило у 76. минуту када је акцију и центаршут Бебеа добро испратио Кике који је поравнао на 1:1.

Кузмановић се потом побринуо да његова екипа не остане до краја у пуном саставу јер је за само два минута успео да заради два жута картона и тиме искључење.

Малага је последња након 20 одиграних кола са 12 бодова, а Еибар је осми са 28.

Када губите код куће до 76.минута онда морате да будете задовољни ремијем. Али када уз то промашите силне шансе онда вам не преостаје ништа друго него да се вадите на лошу срећу и добру форму противничког голмана. Баш таква судбина задесила је Еибар који је на крају морао да се задовољи бодом против фењераша Малаге - 1:1.

Гости су повели поготком Ел Несрија, али млади Африканац није био најзначајнија карика фењераша из Андалузије. Сјајни чувар мреже Роберто Хименез је бранио све живо. Све до 76.минута када га је савладао Кике.

Међутим, меч између Еибара и Малаге биће запамћен по паклу Здравка Кузамовића. Бивши репрезентативац Србије је у 84.минуту ушао у игру. Све што је успео да уради јесте да буде искључен. Тачније, арбитар Давиде Медле је санкционисамо његова два старта. Рекло би се - оправдано.

Није вредело ни што је Србин емотивно реаговао и ширио руке.