Дуда и Бодибонд водили "плаве" у част Гомељског!
Московски ЦСКА је организовао утакмицу у част 90-годишњице од рођења познатог тренера Александра Гомељског.
Кошарка 21.01.2018 | 15:30
"Црвене" су чинили познати играчи и тренери који су играли за ЦСКА, а "плаве" познати играчи и тренери из Европе. На клупи плаве екипе је био легендарни српски тренер Душан Ивковић, а помоћници су били Дејан Бодирога и Предраг Даниловић.
"Знате шта, мени је велика част и задовољство што сам учествовао поводом 90. рођендана мог великог пријатеља, незаборавног Александра Гомељског. Исто тако могу да честитам ЦСКА који га не заборавља због свега што је учинио за ЦСКА и за руску кошарку" , рекао је Ивковић.
Бодирога није крио задовољство јер је на утакмици у част Гомељског између осталог срео и неке своје пријатеље.
"Гомељски је практично отац руске кошарке и имао је толико генерација успеха. Драго ми је да сам био овде вечерас, видео сам и неке своје пријатеље које дуго нисам видео. У сваком случају част је била бити овде", рекао је Бодирога.
Резултат је био у другом плану, у првом дпбра забава. Тимови су се резултатски пратили у стопу и на крају првог полувремена резултат је био 33:30 у корист "црвених".
"Црвени" су до краја сачували предност и славили са 56:50, а играчи су након тога добровољно давали аутограме и слике
Своје утиске са нама је поделио бивши играч ЦСКА Матјаж Смодиш рекавши да је увек лепо обући дрес ЦСКА, али и бивши грчки плеј Теодорос Папалукас.
"Срећан сам што сам ту за великог тренера Гомељског. Он је био невероватна моћ, сила за совјетску и руску кошарку", каже Грк.
Утакмица је завршена концертом, а сав новац од продаје карата иде у фонд за лечење деце са церебралном парализом.
Извор: Б92
Коментари / 0
Оставите коментар