ЕЛ: ЦСКА тројкама разорио Ефес, дабл-дабл Штимца!

Кошаркаши ЦСКА убедљиво су савладали Анадолу Ефес 110:79, у 18. колу Евролиге.  ЦСКА стотком патосирао Ефес, не помаже ни дабл-дабл Штимца.  Српски центар постигао 10 поена и забележио 12 скокова.

Кошарка 17.01.2018 | 20:00
Московски великан је меч преломио већ у првом периоду у којем је постигао 35 поена и стекао 14 поена разлике.

Свих 12 "Армејаца" из ростера се уписало у стрелце, а руски тим је постигао чак 18 тројки из 27 покушаја.

ЦСКА је предводио Кори Хигинс са 21 поеном, 16 је додао Серхио Родригес, 15 је убацио Нандо де Коло уз седам асистенција, док је Вил Клајбурн постигао 13 уз шест скокова и четири проигравања.

С друге стране, најкориснији играч у тиму Ефеса био је Владимир Штимац који је за 22 минута на паркету забележио дабл-дабл са десет поена (3/6 из игре) уз 12 скокова, а имао је и две асистенције те украдену лопту.

Штимац је опет био у другом плану код тренера Ергина Атамана, који му је више простора на паркету дао тек у другом полувремену кад је меч већ био решен.

Најефикаснији у тиму из Истанбула био је Брок Мотум са 19 поена, а двоцифрен је био још само Зоран Драгић са 11.

ЦСКА је забележио 14. победу и међу лидерима је такмичења, док је Ефес при дну табеле са 13 пораза. "Армејци" у петак гостују Панатинаикосу, док Ефес чека градски дерби са Фенером.

ЦСКА можда у последње време "штуца" у регионалној лиги, али је зато у Евролиги уписао другу стотку заредом. После Арманија, Армејци су до врха напунили и кош гостујућег Ефеса - 110:79 у мечу 18. кола елитног такмичења.

Већ у првој четвртини било је јасно да Ефес нема шта да тражи у Москви, пошто им је ЦСКА у тих 10 минута спаковао чак 35 поена и дошао до плус 14.

Није помогла ни одлична партија српског центра Владимира Штимца који је забележеио дабл-дабл остварење. На терену је провео 21 минута, постигао је 10 поена и ухватио 12 лопти.

Гости из Истанбула су само у другој четвртини показали зубе, а све после тога поново је било у знаку једног од највећих европских кошаркашких клубова.

Кори Хигинс је био расположен за игру и са 21 поеном понео је епитет најбољег стрелца ЦСКА, а пратили су га Серхио Родригез са 16 и Нандо де Коло са 15 поена и седам асистенција.