ЕП: Нијемци "појели Лавове"! Фаворити сигурни...

Фаворити сигурни, Македонији екс-ЈУ окршај.  Рукометна репрезентација Македоније победила је данас Словенију са 25:24, у првом колу Групе Ц Европског првенства у Хрватској. Рукометаши Црне Горе убедљиво су поражени од актуелног шампиона Европе, репрезентације Немачке са 32:19 у првом мечу групе Ц Европског првенства у Хрватској.

Остали спортови 14.01.2018 | 08:45
"Лавови" су држали прикључак тек неколико минута до другог гола Липовине када је Немачка имала 4:3.

Од тог тренутка Немци су потпуно преузели контролу над током утакмице и серијом 9:0 направили велику разлику коју су Црногорци до краја неуспешно јурили.

Од тренутка када је Друкс погодио за 13:3, Немци су већ могли да уписују прву победу на првенству. Одлични Волф на голу и разлика у квалитету диктирали су темпо и у наставку у ком је Немачка постепено повећавала предност и до максималних +14 на 28:14.

Фет је у финишу повећао на 32:18, а последњи гол на утакмици Црногорци постижу цепелином Липовине за 32:19 и ублажавање свакако великог пораза.

Шампион експресно сломио Црну Гору. Репрезентација Немачке у мечу 1. кола групе Ц славила победу са 13 голова разлике, а Шпанци били још убедљивији против Чеха. Македонија боља од Словеније.

Фаворити сигурни, Македонији екс-ЈУ окршај. Рукометна репрезентација Македоније победила је данас Словенију са 25:24, у првом колу Групе Ц Европског првенства у Хрватској.

Претходно је Немачка, актуелни шампион Европе, у истој групи резултатом 32:19 била боља од Црне Горе.

Данска је са 32:25 победила Мађарску у Групи Д, док је Шпанија са 32:15 савладала репрезентацију Чешке.

Никаквих изненађења није било на старту такмичења у Ц групи Европског првенства у Загребу.

Бранилац титуле Немачка декласирала је Црну Гору - 32:19 (17:9), отклонивши сваку неизвесност већ средином првог полувремена.

Црногорци су одржавали резултатску равнотежу само у уводних десетак минута, а након што је Владан Липовина искористио играча више и смањио на 4:3, Немачка је ушла у серију од 9:0 и у 22. минуту стигла до убедљивог вођства од 13:3.

У финишу су "панцери" неколико пута имали и 14 голова вишка.

Најефикаснији је са девет голова из 10 шутева био Уве Генсхајмер, Паул Друкс затресао је мрежу пет пута, док су у пораженом тиму бољи од осталих били Липовина са седам и Милош Божовић са четири поготка.

Црна Гора на овом такмичењу наступа без двојице важних играча Симића и Борозана, па ће морати да надмаши себе како би остварила бољи резултат него на претходна три наступа на ЕП. "Лавови" су на шампионатима 2008, 2014. и 2016. на 12 утакмица забележили само један реми и 11 пораза.

Занимљиво је још да је Немачка до 32 постигнута гола стигла из само 42 шута.

У другом мечу Ц групе је Македонија савладала Словенију, бронзану са прошлогодишњег шампионата света - 25:24.

"Змајчеки" су пет и по минута пре краја имали гол предности, Македонци су преко Кирила и Филипа Лазарова брзо преокренули, а онда у последња три и по минута сачували минимално вођство, тако што су обе мреже остале нетакнуте.