Просинечки: БиХ има квалитет за ЕУРО!

Роберт Просинечки постао је први странац селектор Босне и Херцеговине, а циљ му је пласман на Европско првенство 2020. године.  Просинечки: Можемо направити добар посао! "Наравно да ће нам циљ бити пласман на наредно Европско првенство", рекао је Роберт Просинечки, од данас селектор фудбалске репрезентације Босне и Херцеговине.

Фудбал 04.01.2018 | 20:15
Просинечки: БиХ има квалитет за ЕУРО!
Просинечки је добио предност испред Амара Осима, бившег тренера Жељезничара и сина легендарног селектора Југославије Ивице.

Некадашњи тренер Црвене звезде у Сарајево стиже после неколико одличних година на месту селектора Азербејџана.

"Одлично се осећам, јер Босна и Херцеговина има одличну репрезентацију, много потенцијала и презадовољан сам што сам изабран за новог селектора. Надам се да ћемо направити и резултате. Даћемо све од себе", рекао је Просинечки за сарајевски портал Клиx.

Он је добио глас свих 15 чланова Извршног одбора ФС БиХ који су бирали новог селектора.

"То је и најважнија ствар, да постоји подршка савеза, од људи који су челници у бх. фудбалу", додао је популарни Жути.

Просинечки жели да направи најбољи резултат у тренерској каријери, током којие је водио још турски Кајзериспорт.

"Мотивисан сам, јер да нисам, не бих се ни кандидовао. Желим резултат, а то је пласман на ЕУРО 2020. године. Сад и кроз Лигу нација имамо више шанси. Свестан сам да БиХ има квалитетну репрезентацију и да због тога морамо изборити пласман на ЕП. Надам се да ћемо то показати. Има ту и младих играча који долазе тако да Босна нема страха за добар фудбал", рекао је нови селектор БиХ.

Просинечки је познат као тренер који преферира нападачки фудбал, што ће покушати да примени и у селекцији БиХ.

"Сигурно да желимо играти лепршаво, самим тим што имамо такве играче. Радићемо на томе да се, пре свега, праве резултати, али и да се игра леп фудбал, рекао је Просинечки.

По први пут од како се бирају селектори БиХ у случају Просинечког, испуњен је услов да селектор сам бира сараднике у стручном штабу.

"То је нормална ствар. И мој услов био је нормалан, да радим с људима с којима мислим да то могу најбоље. Лако смо се договорили и то ми је, како сам рекао, драго. Босна и Херцеговина има добру екипу и можемо направити пуно. Наравно да ће нам циљ бити пласман на наредно Европско првенство", казао је Просинечки, те додао:

"Молим вас, ако можемо на овоме завршити данашњи разговор јер чекам да ми званично челници Савеза јаве да сам селектор. Видио сам из медија, чуо од вас, али за детаљнији разговор сачекајмо, молим вас, да ме службено контактирају и да почнемо службену сарадњу", пренијела је агенција "Анадолија".

Мандат Просинечког и његовог стручног штаба биће двије године с једним и јасним циљем, пласманом на Европско првенство 2020. године.

Просинечки у стручни штаб доводи Гордана Ципрића и Драгана Спасића, уз Елвира Рахимића и Кенана Хасагића. Деби ће имати 28. јануара против САД, а три дана касније БиХ игра против Мексика, али ће на америчкој турнеји моћи да рачуна углавном на играче из Премијер лиге БиХ.

Он долази на место селектора БиХ после Мехмеда Баждаревића, који није успео да понови успех из 2014. и одведе "Змајеве" и на Мундијал 2018.

У међувремену, од репрезентације су се опростили Ведад Ибишевић и Сенад Лулић, те Менсур Мујџа који је завршио играчку. Тако ће пред Просинечким бити и велики изазов смене генерације коју предводе звезде из Серије А Миралем Пјанић и Един Џеко.

Навијачи су подељени

Именовање Просинечког за селектора БиХ изазвало је подељене реакције у босанскохерцеговачкој фудбалској јавности. Многи му замерају што је Хрват, што је подржавао бившег председника Хрватске Фрању Туђмана, као и то што му је мајка Српкиња, пша су чак пронашли фотографију из Барија када је као играч са Црвеном звездом славио титулу првака Европе подигавши три прста.

Извор: Б92/мондо.ба/Анадолија

Коментари / 1

Оставите коментар
Name

МБ

04.01.2018 20:32

Па ни ово не мозе проци без пилитике.

ОДГОВОРИТЕ