Рочести: Наравно да памтим тај шут...!

Плејмејкер Звезде не заборавља свој покушај за победу у Литванији, али и истиче да ни та прошлост, ни Жалгирисове узастопне победе неће било коме донети тријумф у петак.

Кошарка 05.01.2018 | 16:30
Рочести: Наравно да памтим тај шут...!
Црвена звезда заиграће у петак против Жалгириса 30. меч ове сезоне, а против истог ривала јесенас је у Литванији одиграла можда и свој најнеизвеснији дуел у такмичарској 2017/18.

Американац Тејлор Рочести преузео је лопту у последњих 12 секунди те утакмице, дигао се на шут за три поена и промашио. Резултат је у тим тренуцима био 78:76 за Жалгирис и иако је лопта летела ка обручу бројке на семафору се нису још једном промениле.

Плејмејкер Звезде памти тај моменат и док се спрема за други меч против истог ривала ове сезоне (петак, 19 часова).

"Наравно да памтим тај шут", рекао је Рочести у четвртак, на тренингу у хали "Александар Николић".

"Најважније за нас је да учимо из свега што смо урадили ове сезоне. Била је то наша прва утакмица, верујемо да смо бољи тим него што смо били, да смо се побољшали, а и они су. Веома су добар тим, доказали су то, мислим да су трећи на табели и имамо добру прилику да се присетимо те прошле утакмице, али и да докажемо да смо сада бољи него што смо били", изјавио је један од лидера црвено-белих.

Упитан од кога прети највећа опасност Звезди, Рочести каже да су сви играчи Жалгириса чврсти и да играју добро.

"Једна од најбољих ствари у вези са њима је да у свакој утакмици искочи неко други. Имају заиста добру хемију и играју веома чврсто. Није довољно да се фокусирамо само на једног играча, већ морамо на цео тим, као и на себе. Морамо и да покушамо да играмо своју кошарку"

Екипа Шарунаса Јасикевичијуса стиже у четвртак у Београд после пет узастопних победа у Евролиги (Панатинаикос, Фенербахче, Бамберг, Валенсија, Олимпијакос).

"Прошлост неће победити ниједну утакмицу. Најважније нам је да се добро припремимо, да данас добро тренирамо и узбуђени смо јер ћемо играти пред својим трибинама. Волимо своју публику и помоћи ће нам сутра", додао је Рочести.

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар