ПЛ: Челси преслишао Стоук, реми Јунајтеда!

Тадић и Матић одлични, МУ опет без три бода! Екипа Манчестер јунајтеда трећу утакмицу заредом у Премијер лиги није успела да победи, пошто је на Олд Трафорду одиграла без голова против Саутемптона. Погба, зашто си је дирао?! Француз спречио Немању Матића да постигне погодак и, вероватно, донесе победу Манчестер јунајтеду. Мохамед Салах у Ливерпулу игра сезону из снова и готово сам у нападу вуче тим до победа. Тако је урадио и у мечу 21. кола на Енфилду против Лестера, 2:1.  Салах сам укротио лисице, Челси силовит! Лондонски "плавци" прескочили Јунајтед. Нападач Ливерпула игра у животној форми.

Фудбал 30.12.2017 | 23:00
Челси је у свом мечу 21. кола искалио бес на Стоуку и све решио већ после пола сата да би победу само потврдио у другом полувремену за 5:0.

Тешко је описати како минулих месеци игра Мохамед Салах. Египћанин игра перфектно ове сезоне и то је показао и против Лестера.

Иако су Лисице водиле већ од трећег минута када је тандем Ријад Махрез и Џејми Варди подсетио накратко на онај шампионски. Матип је погрешио у одбрани Ливерпула, а Махрез је примио лопту на боку, а Варди је прихватио у средини и погодио за 1:0.

Од тог тренутка Ливерпул је потпуно преузео контролу игре. Већ у седмом минуту Салах по први пут улази у прилику, али промашује, што је урадио и у 21. минуту после изванредног дриблинга у казненом простору Лестера. Право је чудо како је пуцао поред стативе јер се ослободио чувара и остао сам.

Још једну изгледну прилику је имао Кутињо, али Ливерпул до полувремена није успевао да погоди мрежу "Лисица". Практично одмах на отварању другог дела то је пошло за ногом Салаху. Египћанин у 52. минуту прима пас Манеа који га је упослио ефектно, петом и успева да превари двојицу чувара пре него што је кроз ноге савладао Шмајхела први пут.

Милнер му је асистирао код другог гола у 76. минуту када се Салах у стилу кошаркаша заградио. Примио је лопту, окренуо играча као центар и изашао сам пред немоћног Шмајхела још једном за преокрет и 2:1.

Ливерпул после ове победе има 39 бодова и на четвртом је месту, а Лестер је осми са 27 бодова.

Мохамед Салах је ове сезоне већ постигао 23 гола у свим такмичењима, а 17 у Премијер лиги (један мање од водећег стрелца првенства, Харија Кејна из Тотенхема).

Египћанин по доласку из Роме у Ливерпул игра у животној форми, што је потврдио и ове суботе против Лестера. Са два гола донео је преокрет "Редсима" на Енфилду и победу 2:1.

Био је најопаснији по гол гостију, а поготке које је постигао у 52. и 76. минуту демонстрација су сјајних техничких способности, али и фантастичних идеја Манеа и Милнера да га проиграју додавањем петом.

Гости су повели већ у 3. минуту преко Џејмија Вардија, а после грешке Џоела Матипа, али је Ливерпул већ у првом полувремену успоставио доминацију и натерао противника да се грчевито брани. Шансе су се ређале, али су голови уследили тек по повратку са одмора.

Поред Салаха, константна опасност по гол Лестера био је и Садио Мане, међутим, Сенегалац није имао срећу да се упише у стрелце, јер су му због офсајда (оправдано) поништена два гола.

Ливерпул је овом победом наставио борбу за директан пласман у Лигу шампиона, а од водеће четвртоке свој дуел 21. кола одиграо је и Челси, који је на Стамфорд Бриџу убедљиво савладао Стоук - 5:0.

Челси је био силовит против Стоука ког је рутински победио са 5:0. "Плавци" су већ после пола сата имали 3:0. Прво је Ридигер добро скочио у трећем минуту, потом је Дринквотер у деветом све оставио без даха голчином са 25 метара да би Педро у 23. минуту погодио за 3:0.

Вилијан, који је асистирао Педру и играо одлично уписао се и у стрелце јер је у 72. минуту био сигуран са беле тачке, а колико је Челсију ишло добро у овом мечу потврдио је у 88. минуту и Запакоста када је примио лопту ван казненог простора, спустио је и по земљи нацентрирао доњи угао гола Батленда за 5:0.

Челси је после ове победе на другом месту са 45 бодова, а Стоук је 14. са 20.

Изабраници Антонија Контеа били су добро расположени, а посебно Вилијан, који је асистирао за два гола, а један је и сам постигао (из пенала). Предност "плавцима" донео је Ридигер већ у 3. минуту, после прекида, затим је Дринквотер сјајно шутирао у 9. минуту, а до одласка на одмор мету је погодио и Педро у 23. минуту. Голеаду су у другом полувремену наставили поменути Вилијан (73. минут, из пенала) и Запакоста (88).

Од првих утакмица 21. кола истакла се и победа Свонсија за бег са дна табеле. "Лабудови" су изненадили Вотфорд и као гости славили 2:1.

Домаћин је водио од 11. минута поготком Карила, али су Ајев у 86. и Нарсинг у 90. донели преокрет.

Брајтон и Њукасл су одиграли без голова као и Хадерсфилд и Барнли, а Александар Митровић није био у саставу Њукасла.

Свонси је победио Вотфорд са 2:1. "Лабудови" су до преокрета дошли у последњих пет минута јер је Вотфорд повео у 11. минуту голом Кариља. Ајев и Нарсинг су преокренули у 86. и 90. минуту.

Вотфорд је десети са 25 бодова, а Свонси је и даље у зони испадања на 19. месту, али више није последњи и има 16 бодова.

Борнмаут је био бољи од Евертона са 2:1. Победу је головима обезбедио Фрејзер у 33. и 89. минуту, а једини погодак за "Карамеле" је уписао Геј.

Тадић и Матић одлични, МУ опет без три бода! Екипа Манчестер јунајтеда трећу утакмицу заредом у Премијер лиги није успела да победи, пошто је на Олд Трафорду одиграла без голова против Саутемптона.

Дуел је обележила повреда Ромелуа Лукакуа у уводним минутима, када је после једног ваздужног дуела добио ударац у главу, па је на носилима и маском с кисеоником изнет са терена.

У утакмици 21. кола енгелског шампионата, "Свеци" су пружили одлична отпор "Црвеним ђаволима", а један од расположенијих за игру био је Душан Тадић.

Репрезентативац Србије одлично се кретао и делио лопте у нападу, а у 76. минуту је и сâм имао прилику, само је слабашно шутирао поред гола.

У редовима Јунајтеда Немања Матић је такође пружио запажену партију и може се рећи да је био један од опаснијих по гол Форстера. Пар пута је покушао из даљине, а у 82. минуту је умало постигао гол.

После слободног ударца, Матић је успео да шутне лопту у казненом простору, а на метар од линије Погба ју је скренуо у гол. Ипак, Француз се налазио у офсајду, па је гол поништен.

На успореном снимку није могло лепо да се види, али изгледа као да би Матићева лопта завршила мало поред десне стативе. Нападао је Манчестер у надокнади времена, међутим сви напади су им били јалови.

Најбољу прилику за Саутемптон имао је Шејн Лонг у 51. минуту. Ворд-Праус је послао одличну лопту у шеснаестерац, Лонг се одлично кретао, дошао до лопте пре Матића, добро шутирао, али је његов покушај одлично одбранио Де Хеа и тако спасао свој клуб.

Иако се гости муче у досадашњем делу Премијер лиге, одиграли су одличан меч на Олд Трафорду и остали су трећи пут непоражени на овом стадиону у последња четири меча.

Јунајтед сада заостаје 14 бодова за Ситијем, а на табели их је претакао и Челси који је сада други са бодом више од екипе Жозеа Муриња.

У 2018. годину, фудбалери Манчестер јунајтеда улазе као трећи на табели Премијер лиге.

Имала је екипа Жозеа Муриња добру прилику да се врати на друго место, које је пар сати раније преузео Челси победом против Стоука, међутим, Саутемптон је одолео на Олд Трафорду - 0:0.

Можда су играчи домаћег тима били узрујани због ужасног пада Ромелуа Лукакуа, који је на носилима изнет са терена већ у 14. минуту, али могли су до поготка 82. минуту, да Пол Погба није био себичан и активирао се из офсајда иако је лопта после шута Немање Матића већ ишла у оквир гола...

Имао је Јунајтед још неколико солидних прилика, али имали су и гости своје, посебно средином другог полувремена, када је Давид Де Хеа ногом спречио већ виђен гол...

Немања Матић је одиграо цео меч за госте, док је на супротној страни Душан Тадићзамењен у 82. минуту.