Јокић 22п + лакат Гибсону, слаб учинак Бјелице!

Никола Јокић, центар Денвера, одиграо је веома добру партију у тесном поразу после продужетка од Минесоте ТИмбервулвс – 128:125.

Кошарка 28.12.2017 | 10:00
Српски кошаркаш на терену је провео чак 41 минут и за то време је остварио учинак од 22 поена (5/11 из игре, 11/12 бацања), девет скокова и четири асистенције.

Јокић је у првој четвртини поново бурно одреаговао на одлуку судија, пошто су му досудиле фаул у нападу. Јокић је мало закацио лактом Тажа Гибсона и судије су досудиле офанзиван прекршај.

Минесота је водила током већег дела меча, међутим у крајем треће четвртине и почетком четврте Денвер је успео да ухвати прикључак, па смо ушли у неизвесну завршницу.

После 48 минута игре резултат на семафору био је 114:114, па се ушло у додатних пет минута игре. Тамо је ствари под руку узео феноменални Џими Батлер који је на крају и пресудио Нагетсима.

Бивши кошаркаш Чикаго Булса меч је завршио са 39 поена, пет аситенција и четири скока. Пратили су га Вигинс са 21 поеном и Гибсон са 20, док је Таунс убацио само 14 уз 13 скокова.

У тиму Мајка Мелоуна, најефикаснији био је Бартон са 28 поена, Треј Лајлс је убацио 23 уз 10 скокова, Јокић 22, док је Мари имао учинак од 21 поена, осам асистенција и седам скокова.

Немања Бјелица је за Минесоту одиграо десет минута и постигао је један поен уз три скока.