ЕК: Цедевита у Топ 16, Будућност није још!

Првак Хрватске није успео сам да избори пласман у наредну рунду Еврокупа, али је то за њега обавио француски Левалоа. Будућност игра наредне недеље са Литванцима за пролаз даље.

Кошарка 20.12.2017 | 23:52
Кошаркаши Цедевите отпутовали су у уторак у Русију, да би на гостовању УНИКС-у пробали да изненађењем, коло пре краја групне фазе, изборе пласман у следећу рунду.

Међутим, нису успели, па ће зато пратити и резултате других утакмица.

УНИКС - ЦЕДЕВИТА 78:61 (22:9, 14:23, 21:20, 21:9)

Касније у среду увече, иако је било драматично, из Француске су стигле лепе вести у Загреб: првак Хрватске играће у Топ 16 фази без обзира на исход последњег кола по групама.

Победом Левалоа над Андором од 99:92, избрисан је и последњи исход који би екипу Јуреа Здовца елиминисао после последњих 40 минута у овој фази такмичења.

Цедевита је  отишла на далек пут у Казањ без свог тренутно понајбољег играча Рока Ленија Укића и са идејом словеначког тренера да пружи шансу свим играчима.

Руски тим, за који је наступио и Данило Анђушић (2 поена) брзо је преузео контролу резултатом и већ од прве четвртине наговестио да ће мирно победити.

Загрепчани у две четвртине нису "прешли" двоцифрен број поена и сада ће пратити утакмицу Левалоа - Андора, у којем ће домаћин, "фењераш" Групе А, моћи да их победом погура у следећу фазу, јер тренутно имају победу више од шпанског тима и бољу кош разлику у међусобним мечевима.

Додатни значај утакмици у Француској дали су лидери УНИКСА-а, Стефон Лазме са 18 поена, шпански плејмејкер Квино Колом са 16, затим Владислав Трушкин са 12, Џамар Смит са 11... Са друге стране, међу гостима је најефикаснији био Карло Жганец са 14, а двоцифрени су били иЏанан Муса са 13 и Вил Чери са 12 поена.

Ако би Андора ипак победила Левалоа, онда би Здовчев тим сам одлучивао своју судбину у последњем колу, у Загребу, управо против француског тима.

/Препелич 17 - Блажич 11, Јанковић 13/

Табела: Дарушафака 7-2, Уникс 6-3, Торино 5-4, Цедевита 4-5, Андора 3-6, Левалоа 2-7.

Последње коло:  Торино - Уникс, Цедевита - Левалоа, Андора - Дарушафака.

Група Б

Хапоел Јерусалим - Ређо Емилија 66:79
/Дајсон 27 - Рајт 19/

одиграно у уторак

Лијеткабелис - Галатасарај 77:84
Бајерн - Будућност 85:82

Табела: Бајерн 9-0, Галатасарај 4-5, Будућност 4-5, Ређо Емилија 4-5, Лијеткабелис 4-5, Хапоел Јерусалим 2-7.

Последње коло: Галатасарај - Хапоел Јерусалим, Будућност - Лијеткабелис, Ређо Емилија - Бајерн

Партизан - Лимож 98:101

Табела: Локомотива Кубањ 9-0, Лијетувос Ритас 5-4, Алба 5-4, Лимож 5-4, Билбао 2-7, Партизан 1-8.

Последње коло: Лимож - Лијетувос Ритас, Локомотива Кубањ - Партизан, Алба - Билбао.

/Симоновић 21 п - Фоту 16/

Табела: Асвел 6-3, Гран Канарија 5-4, Зенит 5-4, Тренто 5-4, Тофаш 4-5, Улм 2-7.

Последње коло: Тофаш - Зенит, Улм - Тренто, Гран Канарија - Асвел.

Извор: мондо.рс