ЕК: Цедевита пала у Русији, сад навија за Французе!

Пласман хрватског шампиона у Топ 16 фазу ове седмице ипак зависи и од других.  Сокићи се просули у Казању! Уникс славио против Цедевите с 78:61.

Кошарка 20.12.2017 | 19:15
Кошаркаши Цедевите отпутовали су у уторак у Русију, да би на гостовању УНИКС-у пробали да изненађењем, коло пре краја групне фазе, изборе пласман у следећу рунду.

Међутим, нису успели, па ће зато пратити и резултате других утакмица.

УНИКС - ЦЕДЕВИТА 78:61 (22:9, 14:23, 21:20, 21:9)

Екипа Јуре Здовца отишла је на далек пут у Казањ без свог тренутно понајбољег играча Рока Ленија Укића и са идејом словеначког тренера да пружи шансу свим играчима.

Руски тим, за који је наступио и Данило Анђушић (2 поена) брзо је преузео контролу резултатом и већ од прве четвртине наговестио да ће мирно победити.

Загрепчани у две четвртине нису "прешли" двоцифрен број поена и сада ће пратити утакмицу Левалоа - Андора, у којем ће домаћин, "фењераш" Групе А, моћи да их победом погура у следећу фазу, јер тренутно имају победу више од шпанског тима и бољу кош разлику у међусобним мечевима.

Додатни значај утакмици у Француској дали су лидери УНИКСА-а, Стефон Лазме са 18 поена, шпански плејмејкер Квино Колом са 16, затим Владислав Трушкин са 12, Џамар Смит са 11... Са друге стране, међу гостима је најефикаснији био Карло Жганец са 14, а двоцифрени су били иЏанан Муса са 13 и Вил Чери са 12 поена.

Ако би Андора ипак победила Левалоа, онда би Здовчев тим сам одлучивао своју судбину у последњем колу, у Загребу, управо против француског тима.

Резултати 9, претпоследњег кола:

Група А

УНИКС - Цедевита 78:61
Дарушафака - Торино 18.15
Левалоа - Андора 20.45

Табела: Дарушафака 7-1, Уникс 6-3, Цедевита 4-5, Торино 5-5, Андора 3-5, Левалоа 1-7.

Последње коло:  Торино - Уникс, Цедевита - Левалоа, Андора - Дарушафака.

Група Б

Хапоел Јерусалим - Ређо Емилија 18.30

одиграно у уторак

Лијеткабелис - Галатасарај 77:84
Бајерн - Будућност 85:82

Табела: Бајерн 9-0, Галатасарај 4-5, Будућност 4-5, Лијеткабелис 4-5, Ређо Емилија 3-5, Хапоел Јерусалим 2-6.

Последње коло: Галатасарај - Хапоел Јерусалим, Будућност - Лијеткабелис, Ређо Емилија - Бајерн

Група Ц

Лијетувос Ритас- Алба 18.00
Билбао - Локомотива Кубањ 20.30

одиграно у уторак:

Партизан - Лимож 98:101

Табела: Локомотива Кубањ 8-0, Алба 5-3, Лимож 5-4, Лијетувос Ритас 4-4, Билбао 2-6, Партизан 1-8.

Последње коло: Лимож - Лијетувос Ритас, Локомотива Кубањ - Партизан, Алба - Билбао.

Група Д

Асвел - Тофаш 20.00
Тренто - Гран Канарија 20.30

Зенит - Улм 90:78
/Симоновић 21 п - Фоту 16/

Табела: Гран Канарија 5-3, Асвел 5-3, Зенит 5-4, Тренто 4-4, Тофаш 4-4, Улм 2-7.

Последње коло: Тофаш - Зенит, Улм - Тренто, Гран Канарија - Асвел.

Извор: мондо.рс