ИТА: Рома преживјела Каљари - једва!

Рома преживела у борби за Скудето! Фацио у 94. минуту срушио Каљари! Много важни бодови за Вучицу - 1:0.

Фудбал 16.12.2017 | 23:05
Рома је жива, а вечерас је могла да буде на коленим! Вучица је у 17. колу Серије А на једвите јаде срушила Каљари, али је успела да се домогне три велика бода, захваљујући којима се изједначила на трећем месту са Јувентусом и остала у равноправној трци за Скудето - 1:0 (0:0).

Вучицу је слаба игра и ноншалантност Дијега Перотија, који је овога пута платио цех због начина на који је извео једанаестерац, а могао је и Рому, међутим, уследио је спас у 94. минуту, када је Федерико Фацио уз много среће савладао Алесија Крања.

Био је то снажан центаршут Коларова, голман Каљарија је само закачио лопту, а она се одбила од груди аргентинског штопера, којем није било тешко да из непосредне близине затресе гостујућу мрежу и обрадује солидно попуњене трибине римског Олимпика.

А Каљари је заслужио бод. Добро су се гости са Сардиније држали на Олимпику, никако домаћин није успевао конкретно да запрети Каљаријевом голу, али Вучица није одустајала, што јој се на крају озбиљно исплатило.

Интер је поразом од Удинеза препустио врх Наполију, а мало је недостајало да видимо још један “кикс” у суботу.

Храбри Каљари одолијевао је на Олимпику све до дубоко у судијској надокнади, а онда је Рим експлодирао и Рома је стигла до побједе 1:0!

Александар Коларов извео је слободан ударацм голман Каљарија Алесио Крањо лосе је реаговао и лопта је некако дошла до Федерика Фација који ју је буквално угурао у празну мрежу.

Радост домаћих навијача накратко је утихнула јер су играчи Каљарија рекламирали играње руком, али судија Антонио Дамато прегледао је видео снимак и показао на центар.

Славље капитена Де Росија довољно говори о томе колико је Роми значио овај погодак и тријумф, послије неколико неубједљивих партија против екипа из доњег дијела табеле.

Све до поготка Фација учинак Роме против Ђенове, СПАЛ-а Кјева и Каљарија био је ШЕСТ од могућих 12 бодова, међутим, голом у надокнади “вучица” је стигла до осмог бода.

Дуел Роме и Каљарија сада ће се памтити по голу у посљедњим секундама, а врло лако могао је да буде упамћен по промашају Перотија са “бијеле тачке”.

Ромина најбоља прилика у другом полувремену био је управо једанаестерац којег је изборио Един Џеко.

Репрезентативац БиХ убацио се у шеснаестерац, услиједио је контакт са голманом Алесио Крањом, а судија Дамато је након гледања показао на бијелу тачку.

Била је то одлична прилика за Дијега Перотија, међутим Аргентинац је показао како не треба шутирати једанаестерац.

Истини за вољу, осим Перотијевог “слоw мотиона” за нетакнуту мрежу заслужан је и голман Каљарија Алесио Крањо који је одбранио његов шут, а то није нимало случајно.

Наиме, Крањо је једини голман у Серији А који је ове сезоне одбранио два пенала.

Побједом над Каљаријем Рома се са 38 освојених бодова  изједначила са трећепласираним Јувентусом, бар до недјеље и дуела “Старе Даме “ и Болоње, међутим и Рома има меч мање који ће накнадно одиграти против Сампдорије.