ШПА: Ћоло слави Тореса, Атлетико иза Барсе!

Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су Алавес минималним резултатом (1:0) у последњој суботњој утакмици 16. кола шпанске Ла лиге.  Торес, коначно! "Ел Нињо" својим првим голом у актуелном првенству Шпаније донео Атлетику минималну победу над Алавесом.

Фудбал 16.12.2017 | 22:55
Стрелац јединог поготка на изузетно тврдомј и неизвесном сусрету био је Фернандо Торес у 74. минуту.

Љубимац навијача обрадовао је присутне на стадиону ’Ванда Метрополитано’ када је на другој стативи сачекао изузетно убацивање Шимеа Врсаљка и клизећим стартом спровео лопту у мрежу.

До тог тренутка није било изгледнијих прилика, Алавес је одолевао и чинило се да ће успети да сачува бод на тешком гостовању, али је некадашњи нападач шпанске репрезентације на већ описан начин пробио бункер ривала.

Српски интернационалац Александар Катаи поново није био у протоколу свог тима.

Овим тријумфом екипа Дијега Симеонеа преузела је другу позицију од Валенсије и сада има 36 бодова, два више од ’Слепих мишева’, а три мање од водеће Барселоне.

Алавес је остао у зони испадања са само 12 освојених бодова.

Атлетико Мадрид - Алавес 1:0 (0:0) у мечу 16. кола Примере!

До тешко остварене, али константном иницијативом и упорношћу заслужене победе, тим Дијега Симеонеа стигао је поготком Фернанда Тореса у 74. минуту.

Прекаљени центарфор пет минута раније је ушао са клупе уместо Саула, искористио свој инстинкт да се нађе на правом месту и са седам-осам метара скрене у мрежу оштар центаршут Шиме Врсаљка са десне стране.

Популарном "Ел Нињу" то је први гол ове сезоне у Примери и тек трећи гол од почетка сезоне, с обзиром на то да је претходно био стрелац, и то двоструки, само на куп утакмици против Елчеа.

Тврдо, тврђе, Атлетико Мадрид. Јорганџије су уз доста муке на свом терену савладале Атлетико са 1:0 у мечу 16. кола Примере и наставили потеру за водећом Барселоном.

Ово је екипи Дијега Симеонеа био други узастопни минималац у Примери, а претходно је на исти начин славио против Бетиса.

Напорно је, као и увек, Атлетико радио да би дошао до овог тријумфа. И успео је у томе 16 минута пре краја утакмице.

Тада је на сцену ступио стари лисац, дете Атлетика, Фернандо Торескоји се сјајно снашао на противничком петерцу после центаршута Шимеа Врсаљка.

Алавес није упутио ниједан ударац у оквир противничког гола, али далеко од тога да гости из Баскије нису претили, али ти шутеви нису угрозили Облака.

Бивши играч Црвене звезде Александар Катаи ни на овој утакмици се није нашао у протоколу Алавеса.