Ђовинко и Алтидор покорили МЛС лигу!

Фудбалери Торонта освојили су америчку МЛС лигу први пут у својој историји.

Фудбал 10.12.2017 | 13:15
Канадски клуб је у финалу плеј-офа савладао браниоца титуле Сијетл Саундерс 2:0 пред више од 30.000 навијача.

Играч утакмице био је Себастијан "Атомски мрав" Ђовинко, који је средином другог полувремена сјајним проигравањем омогућио Џозију Алтидору водећи погодак.

Голман Сијетла Штефан Фрај је спречио дебакл Саундерса, да би меч решио Виктор Васкес у последњем минуту утакмице.

Торонто се реванширао Сијетлу за пораз у финалу од прошле године. Тим из Канаде је до прве титуле стигао у својој десетој сезони у МЛС,
тек другој у плеј-офу.

Овај тим се мучио годинама да направи не добар, већ солидан резултат, у првих пет година је победио само десет пута у гостима, а 2006. је имао скор од пет победа, 21 пораза и осам ремија.

Клуб је током 11 сезона променио девет тренера.