ПЛ: Лестер побиједио Њукасл, Митровић заиграо!

Фудбалери Лестера победили су Њукасл у 16. колу Премијер лиге са 3:2 у мечу у ком је минуте бар на кашичицу добио и српски интернационалац Александар Митровић.  Препород Лестера - траје, агонија Њукасла - траје! Трећа узастопна победа "лисица" под вођством Клода Пуела. Тим Александра Митровића, који је играо само последњих неколико минута, на прослави 125. рођендана доживео нови пораз.

Фудбал 10.12.2017 | 08:45
Митровић је после прилично дугог периода у ком је резерва, ушао уместо Хоселуа у 88. минуту јер је Рафаел Бенитес покушао да сустигне Лестер појачањем напада.

Кренуло је идеално по Њукасл. Већ у четвртом минуту је севнула брза акција по левој страни, Гејл је истрчао са лоптом, убацио је на десетак метара од гола, одакле погађа Хоселу за 1:0.

Лестер већ до 20. минута има у рукама изједначење које соло акцијом и снажним ударцем са 25 метара доноси Ријад Махрез. Трећи гол на утакмици чекао се до 60. минута када су Лежен и Хејден превише лежерно изашли да затворе Греја.

Олбрајтон је спустио лопту офанзивном играчу Лестера, а овај је из казненог простора закуцао у мрежу Далоуа за преокрет и 2:1.

Асистент код првог гола Двајт Гејл и сам погађа за изједначење у 73. минуту прецизним шутем по земљи, да би коначан резултат поставио Перес неспретном интервенцијом и аутоголом у 87. минуту.

Перес је покушао да одузме лопту Махрезу који је био у стопостотној прилици испред гола Њукасла, али је уместо тога сам угурао лопту у мрежу тима Рафе Бенитеса.

Њукасл је и даље у жестокој борби да се одмакне од зоне испадања јер је на 16. месту са 15 бодова. Лестер је осми са 23 бода.

На почетку, свечарска атмосфера на "Сент Џејмс парку", на крају - добро познати осећај туге и разочарања за све којима је Њукасл у срцу.

Прослава 125. клупског рођендана почела је како се само могло пожелети, водећим голом Хоселуа у 4. минуту, али је у 20. изједначио Ријад Махрез, а Демараи Греј у 60. преокренуо на 1:2.

Двајт Гејл у 73. минуту је вратио резултат у равнотежу, међутим, нападач "сврака" Ајозе Перез у 86. минуту је постигао аутогол у жељи да спречи лаку реализацију Шинђија Оказакија, што је сва три бода донело гостујућој екипи - 2:3 (1:1), у мечу 16. кола Премијер лиге!

Овакав резултат представља само наставак трендова, који су присутни већ недељама.

Њукасл је у последњих седам кола доживео шест пораза, уз само један реми, што га је после доброг старта спустило на 16. место премијерлигашке табеле, са само два бода више од Вест Хема у зони испадања, односно четири више од последњепласираног Кристал Паласа.

Српске љубитеље фудбала можда ће посебно заболети чињеница да менаџер Рафа Бенитез упорно одбија да пружи конкретнију шансу Александру Митровићу, кога је у суботу увео тек у 88. минуту, после примљеног трећег поготка.

"Митрогол" је током поменуте лоше серије наступио на четири од седам мечева, увек улазећи са клупе, а на терену је провео укупно 63 минута.

Лестер, на другој страни, лети високо, као и прошле сезоне, када је Клаудија Ранијерија наследио Крејг Шекспир. Овог пута је Шекспир био тај који је морао да оде, а оно што се десило од тог тренутка, може се назвати заокретом за 180 степени.

На дан када је Шекспир добио отказ, "лисице" су имале шест бодова из осам кола и налазиле се на 18. месту. Под вођством Клода Пуела, скор им је 4-2-1, а једини пораз доживели су од лидера, Манчестер ситија, против кога је само Евертон у другом колу успео да извуче макар један бод!

Ако се на Пуелов учинак дода победа у Свонсију 21. октобра, када је на клупи седео "в.д." Мајкл Еплтон, Лестер је на осам утакмица после промене менаџера освојио 17 од могућа 24 бода и напредовао до осме позиције...

Тренутно се шампион Енглеске из 2016. године налази у серији од три победе, током које су пали Тотенхем, Барнли и Њукасл. Да ли је следећи Саутемптон, сазнаћемо већ у среду, пошто премијерлигашима убрзо следи ванредно 17. коло.