Вријеме је за буђење Партизана! Стиже Цедевита!

Враћају се Гос и Величковић у састав црно-белих пред једну од кључних утакмица сезоне, против Цедевите (19. 00).

Кошарка 09.12.2017 | 13:30
Вријеме је за буђење Партизана! Стиже Цедевита!
Кошаркаши Партизана угостиће Цедевиту у утакмици 11. кола Јадранске лиге која у великој мери може да утиче на даљи ток такмичења. У ствари, могло би се рећи да је ово утакмица сезоне за Партизан, иако навијачи црно-бели сигурно нису навикли да се ови епитети користе већ у децембру, него на пролеће, када се и одлучује о трофејима.

После серије лоших резултата и у Јадранској лиги и у Еврокупу, који је постао нека врста полигона за експериментисање, кошаркаши Партизана довели су себе у позицију да морају да савладају на свом терену једног од главних фаворита за освајање регионалне титуле како би у наставку сезоне могли да се боре за четврто место и пласман у плеј-оф. Партизан је доживео чак седам пораза у последњих осам утакмица у свим такмичењима и по сваку цену мора да покуша да прекине црни низ. Е сад, то морање може да буде двосекли мач. Са једне стране, екипа Мирослава Николића могла би, уз подршку публике у хали Пионир, да одигра на горњој граници сопствених могућности, поготово ако је буде служио шут као што је то био случај неколико пута у досадашњем току сезоне. Ипак, ко од шута живи, од шута и умире, каже добро позната кошаркашка изрека.

А Партизан је често ове јесени „гинуо“ због тог неконстантног шута, али и слабе одбране. Када се на то дода и чињеница да још не знамо како овај тим Партизана игра под притиском, добијаму озбиљну једначину са више непознатих. Добра вест за Београђане је што би на паркет требало да се врати први плејмејкер Најџел Вилијамс Гос који је пре неколико дана прескочио утакмицу са Лијетувос Ритасом због проблема са леђима, као и капитен Новица Величковић који није ни путовао на меч у Литванији.

Остаје питање спремности Обрада Томића, центра који је паузирао претходних неколико мечева такође због повреде, па је главни терет борбе под кошем морао да понесе Ђоко Шалић.

Цедевита је у доброј форми, везала је шест победа у три различита такмичења (Јадранска, Еврокуп и првенство Хрватске) и са епитетом благог фаворита стиже у халу Пионир. Посебно су изабраници Јурија Здовца демонстрирали квалитет пре неколико дана у мечу са Дарушафаком у Еврокупу, када су се вратили после минус 17 и у продужетку победили турски клуб. Ове сезоне, пре свега због Здовца на клупи, Цедевита делује озбиљније него ранијих година.

Ако се упореде вечерашњи ривал, статистички гледано, Партизан је у предности у нападу, док је одбрана елемент игре који највише шкрипи код црно-белих. Ако изабраници Муте Николићауспеју да одиграју барем пристојну одбрану, онда имају чему да се надају у овој утакмици. Поред тога, битно је да се црно-белом америчком тандему Вилијамс Гос - Патрик Милер прикључи неко од домаћих играча, попут Вање Маринковића, који је додуше ровит због проблема са скочним зглобом, или Михајла Андрића. Јасно је по свему виђеном да Партизан вечерас заиста мора да одигра партију сезоне, само је питање да ли тренер Николић може да раздрма и пробуди екипу којој сада већ прети да упадне у летаргију.

Извор: моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар