Одлази Боаћи, долазе четворица: "Бићемо још јачи!"

Звездан Терзић за "Ал Џазиру" говорио о плановима током зимског прелазног рока.

Фудбал 09.12.2017 | 14:15
Одлази Боаћи, долазе четворица: "Бићемо још јачи!"
Генерални директор црвено-белих Звездан Терзић гостовао је у емисији "Трибина" на "Ал Џазири" и анализирао велики успех клуба, односно пласман у нокаут фазу Лиге Европе.

Том приликом истакао је колико је било важно то што је Црвена звезда претходног лета "ризиковала и инвестирала" у довођење нових појачања, што им се вишеструко вратило европским успесима, а истовремено је предочио и планове за зимски прелазни рок.

На питање како задржати екипу на окупу до пролећа, и првих мечева у нокаут фази Лиге Европе који су већ у фебруару, Терзић је истакао да је продаја играча неминовност клубова са Балкана.

"Остварили смо добит од 30 милиона у последње две године од продаје играча, а овај успех је подигао цену наших играча на тржишту. Нама је у плану, за сада, да оде само најбољи стрелац Ричмонд Боаћи пошто имамо интересовања из Премијер лиге. Осим њега трудићемо се да задржимо остатак тима, а желимо да у јануару формирамо тим за квалификације за Лигу шампиона следећег лета. Нећемо чекати јун, желимо да се екипа уигра", поручио је Терзић и додао:

"Знамо која четири играча желимо да доведемо, договори са клубовима су при крају, а чак и ако оду Боаћи или још неки играч - бићемо на пролеће јачи него ове јесени".

Зашто клубови са ових простора не успевају да парирају западним? Терзић је истакао да у Србији, Хрватској, Македонији и осталим земљама региона има много талентованих играча, како он каже, они су "предиспонирани за фудбалску" игру, али финансије су велика бољка.

"Финансијски проблеми су оно што тера клубове да продају играче још као полупроизводе. Ми једемо сопствену супстанцу и клубови су све сиромашнији и сиромашнији! Сви играчи из репрезентација практично играју у иностранству", казао је Терзић.

Поручио је и шта је потребно решити како би клубови у потпуности оздравили.

"Док се неке ствари не реше, а то је пре свега питање титулара, и да се клубовима омогуће неки извори прихода, те да не доминирају трансфери, неће бити боље. Сви клубови у Европи остварају највећи део прихода од ТВ права, спонзора и улазница, а код нас су улазнице практично статистичка грешка. Стадиони су девастирани, народ нема новца... Тржиште и ТВ права су занемарљиви, спонзори немају економску оправданост, па су нам тако продаја играча једини прави приход", закључио је Терзић.

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар